Piłkarze ręczni Wybrzeża przegrali w Puławach

W kolejnym meczu PGNiG Superligi piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z Azotami Puławy. Tym samym stracili szansę na awans do play-off i w drugiej części sezonu walczyć będą o utrzymanie.
Przed meczem w Puławach szczypiorniści Wybrzeża mogli jeszcze myśleć o miejscu w pierwszej "8", ale w dwóch ostatnich kolejkach sezonu zasadniczego musieli pokonać właśnie Azoty, a także u siebie Chrobrego Głogów (ten mecz w piątek o godz. 19, w hali AWFiS przy ul. Górskiego).

Te nadzieje uleciały już po pierwszym z tych spotkań, które zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy. Już po pięciu minutach prowadzili oni 4:0, a potem systematycznie powiększali przewagę. Do przerwy było 19:12, a po kilku minutach drugiej połowy już 23:13. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Azotów 33:25.

Zatem bez względu na wynik ostatniego meczu z Chrobrym piłkarze ręczni Wybrzeża walczyć będą o miejsca 9-12 (każdy z każdym, mecz i rewanż). Z Superligi spadną dwie ostatnie drużyny, natomiast ekipa, która zajmie 10. pozycję, walczyć będzie w barażach o utrzymanie z jednym z zespołów I ligi.

Azoty Puławy - Wybrzeże Gdańsk 33:25 (19:12)

Azoty: Bogdanow - Prce 8, Sobol 6, Przybylski 5, Krajewski 5, Savic 5, Kus 2, Skrabania 1, Tarabochia 1, Kowalik 0, Tojcic 0, Łyżwa 0.

Wybrzeże: Plaszczak, Chmieliński, Sokołowski - Lijewski 5, Mogielnicki 4, Rogulski 4, Rakowski 3, Papaj 2, Kondratiuk 2, Nilsson 2, Piątek 2, Prymlewicz 1, Kornecki 0, Sulej 0, Abram 0.