Porażka szczypiornistów Wybrzeża na zakończenie sezonu

Nie udał się szczypiornistom Wybrzeża Gdańsk finisz sezonu zasadniczego. Gdańszczanie mieli szansę uniknąć fazy play-out, ale przegrali dwa ostatnie mecze - z Azotami Puławy 25:33 i w ostatnim spotkaniu 21:29 z Chrobrym Głogów.
Porażka w poprzedniej kolejce z Azotami sprawiła, że podopieczni Damiana Wleklaka pogrzebali swoje szanse na strat w play-off. I została im walka o utrzymanie. Jednak beniaminek Superligi chciał sezon zasadniczy zakończyć wygraną, dzięki czemu zrewanżowałby się Chrobremu za przegraną w Głogowie 22:25. W zasadzie obie drużyny grały o "pietruszkę", jednak komplet punktów gospodarzy dałby im lepsze rozstawienie w batalii o uniknięcie degradacji. A tak do fazy play-out gdańszczanie przystąpią ze stratą minimum dwóch punktów do Zagłębia Lubin.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Po przerwie Chrobry coraz śmielej poczynał sobie w ataku. Goście stopniowo powiększali prowadzenie. Przy wyniku 17:25 z gdańszczan w zasadzie uszło już powietrze.

Wybrzeże Gdańsk - Chrobry Głogów 21:29 (11:12)

Wybrzeże: Plaszczak, Chmieliński, Sokołowski - Mogielnicki, Sulej 1, Rogulski 4, Prymlewicz 1, Papaj 3, Lijewski 4, Kondratiuk 1, Rakowski 3, Adamski, Abram 1, Nilsson, Piątek, Kornecki 3. Chrobry: Stachera, Kapela - Bednarek 1, Witkowski, Płócienniczak 1, Mochocki 1, Gujski 1, Tylutki 2, Biegaj 2, Babicz 7, Kandora, Kubała 9, Bąk 1, Świątek 4.