Paweł Janas zwolniony z Drutex-Bytovii. Zastąpił go Tomasz Kafarski

Paweł Janas nie jest już trenerem I-ligowej Drutex-Bytovii. Przyczyną zwolnienia byłego selekcjonera reprezentacji Polski są słabe wyniki prowadzonego przez niego zespołu w rundzie wiosennej. Następcą Janasa został Tomasz Kafarski.
Janas pracę w Bytovii rozpoczął w sierpniu 2013 roku. Pod jego wodzą II-ligowa wówczas Bytovia zdołała wywalczyć awans do I ligi. W niej byłemu selekcjonerowi reprezentacji Polski nie wiodło się już tak dobrze. W 23 meczach Bytovia wywalczyła tylko 23 punkty i zajmuje czwarte miejsce od końca tabeli. Bezpośrednim powodem, dla którego Janas stracił pracę w klubie, były fatalne wyniki, jakie Bytovia odnosiła na wiosnę. W czterech spotkaniach drużyna z wieloma piłkarzami z ekstraklasową przeszłością nie wygrała ani razu (dwa razy remisowała i poniosła dwie porażki) i jako jedyna w całej I lidze nie potrafiła strzelić bramki.

Następcą Janasa w Bytovii został Tomasz Kafarski, który w obecnym sezonie prowadził Flotę Świnoujście. Co ciekawe, zarówno Janas, jak i Kafarski w sezonie 2011/2012 byli trenerami Lechii Gdańsk (Kafarski od początku sezonu do 8 listopada 2011 roku, Janas od 17 grudnia 2011 do końca rozgrywek).

- Niedawno z powodzeniem prowadził zespół w I lidze, a to jest ważne, bo trener Kafarski zna realia i przeciwników, z którymi będziemy walczyć - powiedział menedżer Bytovii Rafał Gierszewski.

TOP 7 PIŁKARZY, KTÓRZY PO ZAKOŃCZENIU KARIERY PRACOWALI W LECHII