Sport.pl

Gwiazdy sportu i nie tylko promują gdańską AWFiS [WIDEO]

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku to jedna z najlepszych tego typu uczelni w Polsce. Jej absolwentami są tak utytułowani zawodnicy, jak Adam Korol, Leszek Blanik czy Sylwia Gruchała. Teraz oni, a także inni znani sportowcy zachęcają do studiowania na AWFiS.
Uczelnia oficjalnie powstała w 1969 roku (jako WSWF, potem AWF), choć jej początki sięgają 1952 roku, kiedy powołano do życia Technikum Wychowania Fizycznego. Od 2001 roku gdańska placówka została przemianowana na AWFiS i do dziś jest jedyną w Polsce, która ma taki status (pozostałe to AWF-y).

Gdańska uczelnia stale się rozwija, przez lata wypuściła zastępy wspaniałych sportowców (oprócz wspomnianych wyżej studiowali w niej m.in. Anna Rybicka, Waldemar Legień, Andrzej Grubba, Natalia Partyka, Kamila Chudzik, Marcin Lijewski, Artur Siódmiak, Ryszard Sobczak czy Piotr Myszka) i rozbudowuje swoją bazę. W jej skład wchodzą m.in. wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa, Narodowe Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich, stadion lekkoatletyczny im. Sławomira Zieleniewskiego, przystań wioślarska oraz pływalnia im. Reginy Ziółkowskiej. Najnowszą inwestycją jest hala gimnastyczna im. Leszka Blanika.

Teraz znani absolwenci AWFiS, ale nie tylko oni, zachęcają do studiowania na gdańskiej uczelni w filmikach promocyjnych (wystąpili w nich m.in. Krzysztof Skiba, Sebastian Mila oraz Iwona Guzowska). Autorem projektu jest Mikołaj Polak.

Więcej o: