Rekordowy Bieg Papiernika w Kwidzynie [DUŻO ZDJĘĆ]

3268 wystartowało w VI Kwidzyńskim Biegu Papiernika. To rekordowa liczba uczestników tego biegu. Bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci Ukrainy, którzy wygrali zarówno w rywalizacji mężczyzn, jak i kobiet.
Zeszłoroczny rekord biegaczy na trasie został pobity o ponad tysiąc! W VI Kwidzyńskim Biegu Papiernika organizowanego przez International Paper Kwidzyn linię mety najszybciej przekroczyli Ukraińcy - Sergij Okseniuk, Dmytro Łaszyn oraz Mykoła Juhymczuk. Pierwszy z nich ukończył bieg z czasem 30:08, Łaszyn był wolniejszy od dwie sekundy, podobnie jak Juhymczuk. Tuż za nimi na metę przybiegł Kenijczyk Francis Lagat (30:37). Na piątym i szóstym miejscu bieg ukończyli kolejni Ukraińcy - Anton Potocki (30:39) i Sergij Rybak (31:15). Najlepszy z Polaków - Arut Olejarz z (City Trail Team/Zielona Góra) był siódmy. Wśród kobiet najszybsza okazała się Ukrainka Tatjana Kuzubowa (Mat Team Ostrów Wlkp), która zakończyła bieg z czasem 35:59.

Kolejne miejsca zajęły: Marta Krawczyńska (LLKS Smętowo Graniczne/Malbork) 36:33, Monika Jackiewicz (City Trail Team/ Lubawa) 37:28, Anna Peszko (Dniepropetrowsk/UKR) 37:52. Najlepsza kwidzynianka, Magdalena Wolf (Kwidzyn Biega) zajęła 27. miejsce. Wcześniej odbył się także I Dziecięcy Bieg Papiernika, w którym wystartowało ok. 1200 dzieciaków.

W biegu wzięła udział drużyna Gazety Wyborczej "Polska Biega" w składzie: Piotr Graszek 51:18, Robert Staśkiewicz 57:05, Anna Wiśniewska 1:00:21, Małgorzata Smolińska 1:10:05 i Piotr Wiśniewski 48:20, która zawody ukończyła z czasem 3:37:04 (suma czterech najlepszych czasów). Jako 365. metę minął Marek Dackiewicz z Malborka (Grupa Malbork). Uzyskał czas 42:36. W ramach patronatu prasowego otrzyma on roczną prenumeratę premium wydań cyfrowych Gazety Wyborczej.

Klasyfikacja mężczyzn:

1. Sergij Okseniuk (Łuck/UKR) 30:08 2. Dmytro Łaszyn (Kijów/UKR) 30:10 3. Mykoła Juhymczuk (Łuck/UKR) 30:10 4. Francis Lagat (KENIA) 30:37 5. Anton Potocki (Nowomoskowsk/UKR) 30:39 6. Sergij Rybak (Vinnitsa/UKR) 31:15 7. Artur Olejarz (City Trail Team/Zielona Góra) 31:42 8. Wojciech Kopeć (Paged Sklejka Team Kopeć Olsztynek) 32:19 9. Bartosz Mazerski (Zantyr Sztum) 32:55 10. Paweł Pszczółkowski (Pszczółkowski Team Olsztyn) 33:08.

Klasyfikacja kobiet:

1. Tatjana Kuzubowa (Mat Team Ostrów Wlkp./UKR) 35:59 2. Marta Krawczyńska (LLKS Smętowo Graniczne/Malbork) 36:33 3. Monika Jackiewicz (City Trail Team/ Lubawa) 37:28 4. Anna Peszko (Dniepropetrowsk/UKR) 37:52 5. Ludmiła Szelest (Łuczesk/UKR) 38:12 6. Arleta Meloch (Olimpia Grudziądz) 38:20 7. Kamila Lulińska (UKS TRS Susz) 38:38 8. Dorota Pawłowska(Drwęca Nowe Miasto L./Kurzętnik) 38:40 9. Małgorzata Tuwalska (Zantyr Sztum) 39:31 10. Marta Wenta (Team Trójmiasto/Gdynia) 39:42.