Polpharma najlepsza w III Turnieju Charytatywnym o Puchar Gazety Wyborczej Trójmiasto [ZDJĘCIA]

Ekipa Polpharmy okazała się najlepsza w III Turnieju Charytatywnym o Puchar Gazety Wyborczej Trójmiasto. Największymi zwycięzcami byli jednak podopieczni fundacji Trzeba Marzyć, na rzecz której przekazaliśmy czek na 17 tys. zł.
Turniej, podobnie jak dwie poprzednie edycje, odbył się na gościnnych obiektach Gedanii 1922 przy ul. Hallera. Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn, co jest rekordem w dotychczasowej historii naszej imprezy. O Puchar Gazety Wyborczej Trójmiasto zagrały: Drutex, Urząd Marszałkowski, Energa, Port Lotniczy, Polpharma, Satel, Urząd Miasta Gdańska, EDF, Saur Neptun Gdańsk, gospodarze Gazeta Wyborcza Trójmiasto oraz ekipa Sportowe Asy z mistrzem olimpijskim i czterokrotnym mistrzem świata we wioślarstwie Adamem Korolem na czele.

Najważniejsza była oczywiście pomoc dla podopiecznych fundacji Trzeba Marzyć i dobra zabawa, ale kiedy zabrzmiał pierwszy gwizdek turnieju, walka o zwycięstwo rozgorzała na dobre. Nikt nie odstawiał nogi, a wszystkie zespoły potraktowały rywalizację bardzo poważnie. Większość meczów miała bardzo zacięty przebieg i choć czasami umiejętności nie stawało, ambicji nie można było odmówić nikomu. Było też jednak wiele najwyższej piłkarskiej jakości, a niektóre bramki mogłyby być ozdobą kompilacji najpiękniejszych bramek z lig europejskich.

Od początku turnieju najlepiej radził sobie zespół Portu Lotniczego, który uchodził za jednego z największych faworytów. Drużyna prowadzona przez prezesa Tomasza Kloskowskiego szła od zwycięstwa do zwycięstwa. W fazie grupowej kolejno pokonała Energę 4:0, Urząd Marszałkowski 1:0, Drutex 4:2, Polpharmę 2:1 oraz Gazetę Wyborczą Trójmiasto 8:0. Niezwykle zacięta walka toczyła się w tej grupie o drugie miejsce, dające awans do półfinału. Aż trzy zespoły skończyły rywalizację z dorobkiem ośmiu punktów. Po pierwszych obliczeniach wydawało się, że w półfinale powalczy zespół Druteksu. Przytomnością umysłu wykazał się jednak Adrian Kałbukowski z Polpharmy, który przedstawił punkt regulaminu, wskazujący na to, że drugie miejsce powinien zająć jednak jego zespół. Po dłuższej dyskusji, prowadzonej jednak z uśmiechem na ustach, organizatorzy przyznali rację przedstawicielowi Polpharmy, co jak się okazało miało wielki wpływ na dalszy przebieg turnieju...

W drugiej grupie najlepiej radził sobie zespół Saur Neptun, a drugie miejsce zajął zespół EDF, który w półfinale nie miał jednak nic do powiedzenia w starciu z Portem Lotniczym, przegrywając 0:3. Dużo bardziej zacięty był drugi półfinał, zakończony w regulaminowym czasie bezbramkowym remisem. Rzuty karne lepiej egzekwowała Polpharma (3:1), która tym samym awansowała do wielkiego finału.

W nim zobaczyliśmy bardzo wyrównany mecz. Polpharma jako jedyna drużyna w całym turnieju potrafiła zagrać w spotkaniu z Portem Lotniczym "na zero" z tyłu i choć sama również nie potrafiła pokonać bramkarza przeciwnika, doprowadziła do rzutów karnych. Wygrała je 2:1 i dość niespodziewanie okazała się zwycięzcą III Turnieju Charytatywnego o Puchar Gazety Wyborczej Trójmiasto.

Jednak, tak jak już napisaliśmy powyżej, prawdziwymi zwycięzcami naszego turnieju zostali podopieczni fundacji Trzeba Marzyć. Pieniądze zebrane przy okazji imprezy (symboliczny czek odebrał prezes fundacji Rafał Dadej) przeznaczone zostaną na spełnienie pragnień Kornelii oraz Maksymiliana, którzy marzą o wyjeździe na mecz Barcelony i spotkaniu z gwiazdą tego zespołu Neymarem, oraz Julii, która marzy o huzarskiej zbroi. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy pomóc w realizacji tych pragnień, dziękujemy również wszystkim uczestnikom turnieju. Do zobaczenia za rok!

Ostateczna kolejność turnieju:

1. Polpharma, 2. Port Lotniczy, 3. EDF, 4. Saur Neptun Gdańsk, 5. Sportowe Asy, 6. Drutex, 7. Urząd Miasta Gdańska, 8. Urząd Marszałkowski, 9. Satel, 10. Energa, 11. Gazeta Wyborcza Trójmiasto