Sport.pl

Powiększenie Superligi piłkarzy ręcznych szansą na pozostanie Wybrzeża Gdańsk w elicie

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk zajęli przedostatnie, czyli spadkowe miejsce w Superlidze. Nie oznacza to jednak, że w przyszłym sezonie będą musieli grać na jej zapleczu. Są bowiem szanse na to, by gdańszczanie pozostali w elicie. Ratunkiem dla nich może okazać się decyzja o powiększeniu ligi do 14 zespołów.
Jak informuje portal Sportowefakty.pl, za tym, by powiększyć ligę, są niemal wszystkie kluby występujące w Superlidze. Ze swoim głosem wstrzymuje się tylko Vive Tauron, jednak kielczanie podkreślają, że zamierzają dostosować się do opinii większości zespołów.

Propozycję klubów przesłano do Komisji Ligi. Jeśli ta przychyli się do propozycji klubów, wtedy nad pomysłem pochyli się zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Jeśli on zatwierdzi zmiany regulaminowe, wówczas Wybrzeże zachowa swoje miejsce w Superlidze, zaś do I ligi spadnie tylko ostatnia w tabeli Nielba Wągrowiec.

Kluby w swoich propozycjach idą dalej niż tylko powiększenie ligi do 14 zespołów. Chcą bowiem również utworzenia ligi zawodowej, która w dwóch pierwszych sezonach pozostałaby zamknięta. W tym czasie żaden z zespołów nie spadnie do I ligi.

Więcej na portalu Sportowefakty.pl.

Więcej o: