IX Memoriał Andrzeja Grubby. Hala 100-lecia Sopot pełna młodych tenisistów stołowych

Za nami już kolejny, IX Ogólnopolski Finał Memoriału Andrzeja Grubby. W imprezie zorganizowanej w Hali 100-lecia w Sopocie udział wzięło 29 reprezentacji szkolnych w tenisie stołowym (szkoły podstawowe) z całej Polski, wyłonionych w drodze szesnastu wojewódzkich turniejów eliminacyjnych.
Najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 4 z Limanowej, która w finale wygrała ze szkołą ze Śmigla 3:1. Na trzecim stopniu podium uplasowała się szkoła z Lubartowa. Najlepszą zawodniczką została Katarzyna Królikowska (SP Niedżwiada Dolna), a najlepszym zawodnikiem Bartosz Sułkowski (SP nr 4 Limanowa). Mecz pokazowy rozegrany został między wielokrotnym reprezentantem Polski Bartoszem Suchem a zawodnikiem młodego pokolenia Patrykiem Zatówką. Patronat honorowy nad memoriałem objął minister sportu i turystyki Andrzej Biernat oraz prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Wyniki:

I miejsce - SP nr 4 Limanowa (Bartosz Sulkowski, Karol Sulkowski, Filip Golonka)

II miejsce - SP Śmigiel (Filip Ludwiczak, Remigiusz Styzyński, Eryk Grochowy)

III miejsce - SP Lubartów (Bartosz Kowalczyk, Damian Borzęcki, Rafał Pawłowski), która w meczu o brąz wygrała 3:1 z SP Jeżewo.