Anna Rogowska pożegnała się z kibicami: "Nie będę tęsknić za tyczką"

Podczas XVIII Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły oficjalnie swoją karierę zakończyła utytułowana polska tyczkarka Anna Rogowska. Choć decyzję o skończeniu ze skakaniem zawodniczka ogłosiła już dużo wcześniej, to w sobotnie popołudnie pożegnała się z kibicami.
Zawody rozpoczęły się o godzinie 17 na Stadionie Leśnym w Sopocie. Malowniczo usytuowany obiekt gościł wiele wybitnych gwiazd. Jedną z nich była właśnie Anna Rogowska - m.in. mistrzyni świata z Berlina, halowa mistrzyni świata z Paryża i brązowa medalistka z Igrzysk Olimpijskich w Atenach. Tyczkarkę pożegnało około 2 tys. fanów zgromadzonych na stadionie. Sama zawodniczka nie kryła wzruszenia.

- Przede wszystkim chciałabym wszystkim podziękować. Mojej rodzinie, bliskim, moim trenerom i oczywiście wam, kibicom. Za te lata wsparcia. Było to dla mnie niezwykle ważne. Wiele osób ostatnio pyta mnie, czy nie będzie mi brakowało skoków i treningów. Odpowiedź brzmi: nie. Ale będzie mi brakowało tej atmosfery, tego dopingu. To jest coś bezcennego. Zachowam to głęboko w sercu na długie lata - komentowała wielokrotna medalistka największych imprez lekkoatletycznych.

Podziękowania za wspaniałą karierę składali również działacze SKLA Sopot, do którego Rogowska należała i wciąż należy.

- Dzisiaj, Aniu, dziękujemy za te wszystkie chwile wzruszeń, za te wszystkie sukcesy, które spłynęły też na Sopocki Klub Lekkoatletyczny za twoją przyczyną. Obyś dalej się z nami świetnie czuła - mówił Janusz Smolarek, dyrektor SKLA Sopot. - Odchodzisz, ale jednocześnie zostajesz przecież z nami. Będziemy razem współpracowali. Przede wszystkim podziękowania dla ciebie za "Mazurka Dąbrowskiego", którego mogliśmy nieraz słyszeć na wielu arenach świata. Należą ci się ukłony - dodał Janusz Lewandowski, prezes SKLA Sopot.

Na uroczystości obecny był także prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

- Podbiłaś igrzyska olimpijskie oraz wiele zawodów mistrzostw świata i Europy. To jest nieoceniony wkład w polską lekkoatletykę. Dziękujemy - mówił.

Największym sukcesem Rogowskiej jest przede wszystkim brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach z 2004 roku. Złoto ważnych imprez zdobyła dwukrotnie - w Berlinie w 2009 roku podczas mistrzostw świata, a także w Paryżu w 2011 roku w czasie halowych mistrzostw Europy. Oprócz tego polska tyczkarka ma w swoim dorobku srebro i brąz z halowych mistrzostw świata oraz dwa srebra i brąz z halowych mistrzostw Europy.