Sport.pl

W sobotę w Krokowej kolejny etap Skandia Maraton Lang Team. Będzie też strefa Pozytywnych Obrotów

Podczas piątego etapu Skandia Maraton Lang Team, który w najbliższą sobotę odbędzie się w Krokowej, tradycyjnie obecna będzie strefa Pozytywnych Obrotów - akcja nakręcająca bezpieczeństwo rowerzystów. Na odwiedzających strefę czekać będą specjalne trenażery i moc atrakcji.
Rowerzyści rywalizować będą w Krokowej na czterech dystansach: Rodzinna Parada (8 km), Mini (31 km), Medio (58 km) oraz Grand Fondo (86 km). Biuro zawodów i miasteczko wyścigu mieścić się będzie przy ul. Zamkowej 1 przy Zamku w Krokowej. Tam można się też zapisywać do zawodów - w piątek w godz. 16-19 oraz w sobotę w godz. 8-10.30. Start pierwszego wyścigu zaplanowano na godz. 11.

Trasa przebiegać będzie malowniczymi terenami leśnymi wokół Góry Zamkowej na tej samej rundzie powtarzanej jeden, dwa lub trzy razy. Kolarze poruszają się głównie ścieżkami i drogami leśnymi. Trasa jest zróżnicowana technicznie - początek i końcówka płaskie i asfaltowe, środek trasy trudny technicznie z licznymi niedługimi pojazdami i zjazdami. Trudność mogą sprawić miejscami piaszczyste drogi, a w czasie opadów na fragmentach trasy mogą wystąpić spore ilości błota.

Strefa Pozytywnych Obrotów, towarzysząca już drugi rok kolarskim zmaganiom w ramach Skandia Maraton Lang Team, startuje w sobotę od godz. 11 u podnóża zamku. Amatorzy dwóch kółek i dobrej zabawy mogą nakręcać dobroczynne kilometry zarówno w maratonie, jak i w strefie Pozytywnych Obrotów. Na gości będą czekać interaktywne trenażery - każdy kilometr pokonany w ten sposób zasila pulę dodatkowymi 3 zł. Im więcej kilometrów pokonają uczestnicy zawodów i goście Strefy Pozytywnych Obrotów, tym więcej środków Skandia i partnerzy przeznaczą na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Obecnie prym pod tym względem wiedzie Kraków - w stolicy Małopolski zgromadzono ponad 14 tysięcy zł! Kto wie, może to krokowianie przejmą koszulkę lidera?

Wszystkie kilometry pokonane podczas maratonu zostaną przeliczone na środki finansowe, które pozwolą na organizację lekcji bezpieczeństwa w szkołach podstawowych w Krokowej. Każdy kilometr nakręcony w ramach akcji pomaga sfinansować pakiety bezpieczeństwa (szkolenie + odblaski) dla młodych rowerzystów i pieszych w regionie. Lekcje edukacyjne poprowadzi Dorota Stalińska, ambasadorka akcji Pozytywne Obroty.

- Zasad ruchu drogowego kierowcy uczą się na kursach na prawo jazdy, a piesi - podczas codziennego ruchu, uczymy się ich także w domu. Oczywiście, istnieją kursy na kartę rowerową, jednak nie każdy z nas miał okazję takowy przejść. A znajomość zasad odpowiedzialnego i świadomego poruszania się po drodze jest kluczem do bezpieczeństwa rowerzystów! Dlatego, wraz ze Skandią stawiamy na bezpieczeństwo amatorów dwóch kółek - mówi Dorota Stalińska.

Podczas tegorocznej edycji akcja Pozytywne Obroty, zagościła również na urządzeniach mobilnych. Z początkiem maja, wszyscy amatorzy jazdy na rowerze mogli podjąć specjalne wyzwanie w aplikacji Endomondo.

- Dzięki zaangażowaniu osób biorących udział w wyzwaniu, w zaledwie 19 dni od startu akcji wykręciliśmy aż 3 mln km. Za pokonanie tego dystansu przekażemy dodatkowych 30 tysięcy złotych w ramach akcji Pozytywne Obroty. Wyniki akcji przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania - wyzwanie podjęło ponad 41 tysięcy osób, które wykręciły dotychczas prawie 5 mln kilometrów! Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wkręcili się w Pozytywne Obroty! - mówi Paweł Ziemba, Prezes Zarządu Skandia Życie.

Skandia, od lat angażująca się w sponsoring imprez kolarskich, organizuje akcję Pozytywne Obroty już drugi raz - podczas pierwszej edycji wszystkie kilometry wykręcone podczas maratonów zostały przekazane na zakup rowerów dla dzieci z domów dziecka.

- Zachęceni sukcesem pierwszej edycji Pozytywnych Obrotów, postanowiliśmy w tym roku skoncentrować się przede wszystkim na bezpieczeństwie rowerzystów. Z każdym rokiem przybywa bowiem fanów dwóch kółek, podczas gdy ich świadomość w zakresie bezpiecznego zachowania na drodze, nie jest na bieżąco wzmacniana. Z tego względu wspólnie z Panią Dorotą Stalińską w tym roku promujemy świadomość i bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drodze. Dotychczas, dzięki zaangażowaniu miłośników jazdy na rowerze udało nam się przeszkolić aż 1600 dzieci oraz zdobyć ponad 4 tys. odblasków - dodaje Paweł Ziemba.

Podczas czterech etapów Skandia Maraton Lang Team w ramach Pozytywnych Obrotów pokonano już prawie 5 milionów km, z czego aż 1882 km nakręcono w strefie akcji.

Dodatkowe informacje na temat akcji Pozytywne Obroty dostępne są na www.pozytywneobroty.pl oraz na www.skandiamaraton.pl.

Więcej o: