Sport.pl

Gdynia zarekomendowana jako miasto gospodarz MME 2017 w Polsce

Mecze młodzieżowych mistrzostw Europy w 2017 roku swój akcent będą miały również w Trójmieście. Gdynia została bowiem zarekomendowana UEFA jako jeden z siedmiu miast gospodarzy imprezy.
Stadion Miejski w Gdyni, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa Arka Gdynia, został rekomendowany przez zarząd PZPN jako jeden z miast gospodarzy na mistrzostwa Europy do lat 21, które w 2017 roku odbędą się w Polsce.

Na posiedzeniu, które miało miejsce 14 lipca w Warszawie, zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej 14 lipca przyjął listę miast, które zostaną zarekomendowane UEFA. Wybranych zostało siedem miast, wśród których swoje miejsce znalazła również Gdyni i jej Stadion Miejski. Oprócz tego polecone zostały: Warszawa, Bydgoszcz, Kielce, Tychy i Lublin.

Młodzieżowe mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 16-30 czerwca 2017 roku. Polacy, oczywiście, będą pełnili rolę gospodarza. Do biało-czerwonych dołączy 11 innych reprezentacji, które zakwalifikują się z eliminacji (początek zmagań o udział w imprezie w Polsce wiosną 2015). Terminarz rozgrywek turnieju finałowego przewiduje łącznie 21 spotkań. Finał odbędzie się w ostatni dzień mistrzostw na Pepsi Arena - stadionie Legii Warszawa.

KRZYSZTOF SOBIERAJ: BRAKUJE NAM KLASOWEGO NAPASTNIKA I BOLEŚNIE TO ODCZUWAMY


Więcej o: