Zostań piratem albo wyślij list w butelce

Organizatorzy Volvo Gdynia Sailing Days nie zapomnieli również o najmłodszych miłośnikach żeglarstwa. Specjalnie dla nich utworzyli bezpłatną Strefę Malucha, w której przygotowano mnóstwo atrakcji pozwalających poczuć klimat nadmorskich regat. Otwarta jest ona w dniach 9-26 lipca na plaży w Gdyni Śródmieście.
Codziennie od godz. 10 do 18 dzieci pod okiem opiekunów strefy mają możliwość uczestniczenia w porannych rozgrzewkach, budowania zamków z piasku, tworzenia własnych żaglówek oraz brania udziału w konkursach z nagrodami. Ponadto w każdy weekend oprócz codziennych zabaw przygotowywane są dodatkowe zajęcia tematyczne. Pierwsza część zaplanowanych przez organizatorów atrakcji już za nami. W ubiegłą sobotę na pokładzie u najmłodszych pojawiła się doświadczona żeglarka Katarzyna Góralska, zdobywczyni mistrzostwa Polski, mistrzostwa Europy juniorów oraz pierwszego miejsca na młodzieżowych mistrzostwach Europy EUROSAF podczas Volvo Gdynia Sailing Days 2014. Dzieci miały możliwość zadania pytań utytułowanej zawodniczce, dzięki czemu poszerzyły swoją wiedzę na temat żeglarstwa. Kolejną atrakcją czekającą na maluchów była nauka śpiewania szant, a dzień skończył się wspólnym malowaniem latarni morskiej. W niedzielę również nie było czasu na nudę. Od samego rana zorganizowane zostały miniregaty łódek, które wywołały wiele emocji wśród uczestników zabawy. Następnie dzieci stworzyły swoje własne akwarium, do którego później samodzielnie złowiły zabawkowe rybki. Ci, którzy do tej pory nie mieli okazji wziąć udziału w proponowanych atrakcjach, mogą jeszcze to zrobić, bo już w najbliższy weekend odbędą się kolejne zajęcia tematyczne.

18 lipca pod hasłem "Bezpieczne i czyste morze" zaplanowano spotkanie z ratownikiem, który opowie maluchom o bezpieczeństwie podczas wakacji nad wodą. Po rozmowie z gościem specjalnym znowu przyjdzie czas na zabawę. Tym razem będzie to gra w koszykówkę oraz zajęcia plastyczne.

19 lipca zajęcia odbędą się pod hasłem "Plaża na sportowo". W ten dzień coś dla siebie znajdą mali pasjonaci aktywności fizycznej. Organizatorzy przewidzieli przeciąganie liny, bieg slalomem oraz grę w piłkarzyki. 

W weekend kończący Volvo Gdynia Sailing Days maluchy będą mogły wcielić się w rolę korsarzy i razem z prawdziwym wilkiem morskim poznawać piracki świat. 25 lipca w zajęciach pod hasłem "Piraci znad Bałtyku" najmłodsi żeglarze wezmą udział w poszukiwaniach ukrytego skarbu, wykonywaniu flag, jak również malowaniu swoich własnych statków.

Z kolei 26 lipca organizatorzy zaproponują zajęcia "Volvo Gdynia Sailing Days cumuje do portu". Ostatnia niedziela w Strefie Malucha rozpocznie się od tworzenia łódek oraz listów w butelce. Następnie dzieci będą miały możliwość wykazania się i sprawdzenia swojej wiedzy w żeglarskim quizie, a w ramach pożegnania z morską przygodą stworzenia pocztówki znad morza.