Co poza żaglami na Volvo Gdynia Sailing Days?

Organizatorzy Volvo Gdynia Sailing Days tradycyjnie przygotowali moc towarzyszących im atrakcji. Na czas trwania imprezy gdyńska Marina zamienia się w regatowe miasteczko, w którym nie sposób się nudzić.
Wśród "lądowych" atrakcji są m.in. bezpłatne zajęcia sportowe oraz liczne konkursy, w których będzie można wygrać nagrody żeglarskie. Tradycyjnie w obrębie miasteczka pojawią się food trucki oraz mobilne kawiarnie.

Przez cały czas trwania imprezy będzie można wziąć udział w ćwiczeniach pod przewodnictwem Pure Jatomi Fitness. Planowane są trzy dawki treningowe każdego dnia. Dodatkowo możemy liczyć na konkursy, w których rzecz jasna nagrodami będą atrybuty żeglarskie. Nie brakuje tutaj także atrakcji dla najmłodszych fanów żeglarstwa, czyli tak zwanej Strefy Malucha (więcej w osobnym artykule).

Nie może również zabraknąć miasteczka sponsora tytularnego. Od początku trwania zmagań żeglarskich można w nim zobaczyć całą gamę modeli samochodów, w tym nowego XC90. Na fanów czterech kółek z minionego wieku czeka natomiast zabytkowy model P1800 z 1973 roku w unikatowej wersji kombi.

Z kolei 25 lipca odbędzie się trening siatkarski prowadzony przez wielokrotnego reprezentanta Polski Marcina Możdżonka. Oba te wydarzenia zorganizowane zostaną na plaży miejskiej "Śródmieście".

Organizatorzy nie zapomnieli też o widzach, którzy z Volvo Gdynia Sailing Days spędzają wiele godzin. Otóż na kibiców czekają food trucki, a także mobilne kawiarnie. Możliwość zjedzenia burgerów, panini czy napicia się kawy i koktajli pozwoli każdemu przyjemnie spędzić czas na gdyńskiej Marinie.