Za nami kolejny turniej siatkówki plażowej z cyklu PGE Cup

Przedostatni turniej siatkówki plażowej toczył się w skrajnych warunkach, bowiem uczestnicy zmagali się ze sobą w słonecznej i deszczowej pogodzie. Widzowie pomimo to byli świadkami pasjonującego finału, który wygrała para Michał Seroka i Robert Konieczny.
Przedostatnie turnieje siatkówki plażowej zorganizowane przez PGE Polską Grupę Energetyczną wraz z sopockim MOSiR-em w kategorii open i młodzieżowej rocznik 1998 i mł. z cyklu PGE Cup rozgrywano naprzemiennie w słońcu i deszczu. Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa za wysoki poziom sportowy i wytrwałość.

Do turnieju młodzieżowego rocznik 1998 i młodsi z cyklu PGE Cup zgłosiło się aż 20 par. Po rozgrywkach grupowych uczestnicy walczyli w fazie pucharowej i tu klasą dla siebie była para Tomasz Kryger z Pruszcza Gdańskiego i aspirujący do gry w PlusLidze reprezentant Trefla Gdańsk Szymon Jakubiszak. W finale pewnie pokonali parę Kamil Durnakowski i Adrian Wieleba z Pruszcza Gd. 21:14.

Turniej w kategorii open ponownie przybrał miano turnieju międzynarodowego. W zawodach wystartowały trzy pary z Norwegii i pomimo wysokiego poziomu sportowego prezentowanego przez uczestników żadnej z nich nie udało się awansować do ćwierćfinału. Wielką rewelacją turnieju okazała się para mieszana Julia Tymańska i Bartosz Pietruczuk z Gdańska i Nowego Dworu Gd., którzy wygrali silnie obsadzoną grupę i ćwierćfinał. Jednakże w decydującej fazie przegrali walkę o wejście do finału oraz mały finał, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Najlepsze pary turnieju Konieczny, Seroka i bracia Wrzoskowie stoczyły zażartą walkę w finale i na przewagi wygrali ci pierwsi.

Po czterech turniejach w klasyfikacji lata prowadzą dwie pary z Gdańska, Bochan i Dębski oraz bracia Wrzoskowie. Liderujące dwójki zgromadziły do tej pory po 19 punktów. Następni w tabeli są Bartłomiej Szczypczyk i Mariusz Seroka, którzy mają na koncie 15 pkt. Ostateczna kolejność może jeszcze jednak ulec zmianie, bowiem ostatni turniej zdecyduje o rankingu. Przy równej liczbie punktów o zwycięstwie decyduje wyższa lokata w ostatnim turnieju.

Najbliższy turniej PGE Cup odbędzie się tradycyjnie w piątek, tj. 31 lipca 2015 roku, i w jego ramach rywalizować będą odpowiednio zawodnicy z rocznika 1998 i młodsi. Dzień później w imprezie będą mogli brać udział wszyscy zainteresowani. W każdym z tych dni do turnieju można się zapisywać od godziny 10 przy wejściu nr 23 na sopockiej plaży. Poza turniejami przez cały tydzień można korzystać z czterech plażowych boisk.

Organizatorem turnieju są MOSiR Sopot oraz PGE Polska Grupa Energetyczna, a imprezę wspierają firmy Ziaja, Diverse, Timex, Trefl i U7.

Wyniki kat. 1998 i młodsi:

Ćwierćfinał:

Marcin Jędrzejczyk, Igor Kownacki (Malbork) - Agnieszka Rychert, Magdalena Orlicka /Rumia/ 21:14

Kamil Durnakowski, Adrian Wieleba (Pruszcz Gd.) - Kacper Chmielewski, Maciej Iwan / Gdańsk/ 21:11

Tomasz Kryger, Szymon Jakubiszak (Gdańsk) - Bartosz Weber, Jakub Kraut (Gdańsk) 21:12

Bartłomiej Knieć, Marcin Bryłkowski (Pruszcz, Gdańsk) - Katarzyna Szymańska, Sara Gasiulewicz (Wejherowo, Gdynia) 21:10

Półfinał:

Kryger, Jakubiszak - Knieć, Bryłkowski 21:11

Durnakowski, Wieleba - Jędrzejczyk, Kownacki 21:16

O 3. miejsce:

Knieć, Bryłkowski - Jędrzejczyk, Kownacki 22:20

Finał:

Kryger, Jakubiszak - Durnakowski, Wieleba 21:14

Wyniki kat. open:

Ćwierćfinały:

Aleksander Bochan / Kamil Dębski (Gdańsk) - wolny los / turniejowa jedynka/

Mariusz Seroka, Robert Konieczny /Sopot, Gdynia/ - Robert Karnowski, Bartosz Bąk /Tczew/ 21:19

Julia Tymańska, Bartosz Pietruczuk / Gdańsk, Nowy Dwór/ - Damian Żurawicz, Mateusz Wołowicz /Bydgoszcz/ 21:15

Piotr Wrzosek/Sławomir Wrzosek (Gdańsk) - wolny los / turniejowa dwójka/

Półfinały:

Konieczny, Seroka - Bochan, Debski 21:10

Wrzosek, Wrzosek - Tymańska, Pietruczuk 21:12

O 3. miejsce:

Bochan, Debski - Tymańska, Pietruczuk 21:13

Finał:

Konieczny, Seroka - Wrzosek, Wrzosek 23:21