Za nami ostatni wyścig dookoła sopockiego molo

Dobiegła końca kolejna edycja wyścigów pływackich dookoła mola z cyklu Timex Cup. Organizatorem imprezy, nad którą patronat objął prezydent Sopotu Jacek Karnowski, był już tradycyjnie sopocki MOSiR.
Na starcie trzeciego wyścigu stawiło się 153 uczestników, którzy do przepłynięcia mieli dystans 1200 m. Najmłodszymi byli 11-latkowie: Aleksandra Gruchała z Gdyni i Mateusz Suchcicki z Sopotu, zaś najbardziej zaawansowani wiekiem - Krystyna Skosolas z Gdańska (r. 1947) i Adam Mackiewicz z Gdyni (r. 1935).

Po raz pierwszy tego lata wystartował Filip Zaborowski, który w poprzednich latach wielokrotnie zwyciężał w sopockiej, morskiej rywalizacji. Uczestnik tegorocznych mistrzostw świata w Kazaniu i tym razem nie znalazł pogromcy, pewnie zwyciężając w wyścigu. Drugi był finalista mistrzostw Polski juniorów Dawid Paluszkiewicz, a trzeci - srebrny i brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów młodszych - Krzysztof Ollert. W końcowej klasyfikacji open najlepszy okazał się Marcin Rzyski (AZS Olsztyn).

Wśród kobiet też w swoim tegorocznym inauguracyjnym wyścigu zwyciężyła Zuzanna Suchcicka, finalistka mistrzostw Polski juniorek, która w poprzednich edycjach stawała już na podium imprezy. Druga była Marianna Wrońska (finalistka mistrzostw Polski juniorów młodszych), która triumfując w pierwszych dwóch startach, zapewniła sobie zwycięstwo w końcowej klasyfikacji. Trzecie miejsce zajęła Weronika Majewska.

Oprócz rywalizacji w kategorii open uczestnicy rywalizowali również w sześciu kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn, a do końcowej klasyfikacji brana była pod uwagę suma punktów uzyskana w dwóch z trzech rozegranych wyścigów.

Jednak na brawa zasługują nie tylko najlepsi, ale wszyscy ci, którzy stawiali się na starcie sopockiej imprezy. Dlatego wszyscy uczestnicy otrzymywali pamiątkowe medale, a w quizie można było wygrać zegarki, kosmetyki lub koszulki. Najlepsi w końcowej klasyfikacji nagrodzeni zostali przez głównego sponsora zawodów firmę Timex. Imprezę wsparły też firmy Ziaja oraz Diverse.

Pełną klasyfikację zawodów oraz fotorelację znaleźć można na stronie www.mosir.sopot.pl.