Sport.pl

Dopinguj gwiazdy na PGE Arenie, pomóż podopiecznym hospicjum

Wyjątkowy mecz na PGE Arenie w Gdańsku, który trzeba zobaczyć. Dariusz Michalczewski, Piotr Gruszka, Jerzy Brzęczek, Marek Włodarczyk, Robert Moskwa i Przemysław Cypryański zagrają w sobotę dla podopiecznych Fundacji Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.
W meczu, który rozpocznie się w sobotę o godz. 16.30 na PGE Arenie, zagrają Reprezentacja Artystów Polskich i Drużyna Przyjaciół Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. W obu zespołach będzie mnóstwo gwiazd - sportowców, aktorów, artystów, którzy zagrają po to, aby pomóc zgromadzić środki na wsparcie podopiecznych hospicjum. W Reprezentacji Artystów Polskich zagrają m.in. Radosław Majdan, Marek Włodarczyk, Robert Moskwa, Przemysław Cypryański, Billguun Ariunbaatar, Tomasz Jachimek czy Piotr Świerczewski. W Drużynie Przyjaciół Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci zobaczymy za to Dariusza Michalczewskiego, Marcina Lijewskiego, Piotra Gruszkę, Leszka Blanika, Jerzego Brzęczka, Pawła Wojtalę czy Macieja Szczęsnego.

Wynika, zabawa, ale przede wszystkim pomoc

- Zagram po to, żeby wygrać, aby się pobawić, ale przede wszystkim liczę na to, że podczas naszego spotkania uda się zebrać jak najwięcej pieniędzy dla podopiecznych hospicjum - mówi Michalczewski, który dostał w piątek specjalne podziękowania za dotychczasową pomoc dla hospicjum. Także za tę ostatnią, kiedy były mistrz świata w boksie przekazał wraz z żoną Barbarą 24 tys. zł na wpłatę pierwszej raty na zakup nowych samochodów dla hospicjum.

- Nie ma nic piękniejszego, niż szczęśliwe dzieciństwo, i nie ma większej tragedii, niż śmierć dziecka. Dlatego zachęcam wszystkich, aby włączali się w takie akcje i przyszli w sobotę na mecz - dodał Marek Włodarczyk, aktor, znany głównie z serialu "Kryminalni".

A Robert Moskwa, aktor m.in. z "M jak miłość", zauważył: - Występ w takim meczu, z takim celem, to doskonała okazja do tego, by spłacić dług. Dzięki temu, że pojawiamy się na ekranie, ludzie nas znają, a my możemy do nich docierać i zachęcać ich do udziału chociażby w takich akcjach, jak ten mecz w Gdańsku.

Potrzebne wsparcie darczyńców

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci działa od 2008 r., świadcząc całodobową opiekę w domach małych pacjentów. Aby ta opieka była jeszcze skuteczniejsza, potrzebne jest wsparcie. Można go udzielić, przychodząc w sobotę na PGE Arenę, gdzie będzie można zobaczyć mecz gwiazd i pomóc przy tym podopiecznym hospicjum.

- Opiekujemy się dziećmi, które są śmiertelnie chore, jeździmy do nich do domu, staramy się, aby jak najbardziej komfortowo spędzały ostatnie dni życia. Zapewniamy im i ich rodzicom opiekę, sprzęt, zabezpieczenie socjalne. Dlatego tak ważne jest pozyskiwanie darczyńców, bez ich pomocy będzie nam bardzo ciężko - mówi Małgorzata Bałkowska, prezes Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

Wstęp na sobotnią imprezę jest bezpłatny. Główny mecz rozpocznie się o godz. 16.30, natomiast już od godz. 10 będzie się odbywał turniej dla dzieci z roczników 2005 oraz 2006 i młodsi, w którym zagrają w sumie 24 drużyny.

Więcej o: