AZS Łączpol AWFiS Gdańsk przegrał w Nowym Sączu

Drugiej porażki w sezonie doznały szczypiornistki AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk. W meczu 2. kolejki PGNiG Superligi kobiet gdańszczanki okazały się gorsze od Olimpii-Beskidu Nowy Sącz, przegrywając 27:33. Najwięcej bramek dla gdańskiej drużyny zdobyła Marta Dąbrowska - dziewięć.

Polub nas na Facebooku

Gdańszczanki przystępowały do meczu w Nowym Sączu po porażce w pierwszej kolejce w derbach Trójmiasta z Vistalem Gdynia. Spotkanie miało też pokazać, czy akademiczki będą bić się w tym sezonie o coś więcej niż tylko utrzymanie. Olimpia-Beskid to bowiem drużyna, która w poprzednich rozgrywkach zajęła dziesiąte miejsce w Superlidze.

Do przerwy przewaga gospodarzy była minimalna, gdyż Olimpia-Beskid prowadziła zaledwie jedną bramką i zawodniczki prowadzone przez trenera Jerzego Cieplińskiego mogły mieć nadzieję na korzystny wynik. Na początku drugiej połowy spotkanie było jeszcze wyrównane, ale końcówka w wykonaniu ekipy z Nowego Sącza była zabójcza. Od stanu 24:23 Olimpia-Beskid nie oddała już prowadzenia i do końca kontrolowała przebieg gry. Ponadto bardzo dobrze w bramce gospodarzy spisywała się Karolina Szczurek.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 27:33

AZS: Dobrowolska, Sielska - Pasternak 5, Mazurek, Stachowska 5, Dąbrowska 9, Strzałkowska 2, Osadcza, Lipska 2, Ciura, Klonowska 1, Karwecka 1, Skonieczna, Tomczyk 2, Neitsch

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?