Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia przegrały z Selgrosem

W kolejnym meczu PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne Vistalu Gdynia po zaciętej walce uległy we własnej hali mistrzowi Polski Selgrosowi Lublin 20:21.
Mecz od samego początku przebiegał pod dyktando Selgrosu (przyjechał do Gdyni w zaledwie 10-osobowym składzie), który po początkowej niemocy obu zespołów (pięć minut bez gola) objął prowadzenie 1:0, za chwilę 2:0 i nie oddały go przez niemal trzy kwadranse! W międzyczasie przewaga gości kilkukrotnie rosła do czterech bramek (9:5 w 25 min, 10:6 w 28 min i 11:7 na koniec pierwszej połowy), ale gdynianki cały czas utrzymywały się w grze.

Od początku drugiej połowy gdynianki zaczęły grać nieco szybciej i skuteczniej, a kiedy między 42. a 45. minutą trzy kolejne trafienia zaliczyły Kinga Gutkowska, Patrycja Kulwińska oraz Monika Kobylińska, Vistal w końcu dogonił rywala i doprowadził do remisu 17:17. Potem miały nawet kilka szans, żeby objąć prowadzenie (m.in. rzutu karnego nie wykorzystała Kobylińska), ale to lublinianki przełamały niemoc i szybko odskoczyły na 20:17 (50. min).

Tej przewagi nie oddały już do końca, a zadanie miały o tyle ułatwione, że zawodniczki Vistalu były bardzo nieskuteczne. W jednej z akcji Kulwińska nie trafiła nawet do pustej bramki, rzucając z połowy boiska (bramkarka Selgrosu nie zdążyła wrócić na boisko, po tym jak zastąpiła ją w akcji ofensywnej jedna z zawodniczek z pola). Co prawda w 58. minucie gdynianki zbliżyły się na jedną bramkę (20:21), ale znów nie potrafiły postawić kropki nad "i", bo mimo kilku szans gola zdobyć już im się nie udało. W ostatniej akcji próbowała jeszcze Kobylińska, ale jej rzut zablokowała była zawodniczka Vistalu Iwona Niedźwiedź i ostatecznie mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem Selgrosu.

Vistal Gdynia - Selgros Lublin 20:21 (7:11)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Kobylińska 7, Galińska 5, Gutkowska 5, Kulwińska 2, Janiszewska 1, Kozłowska, Łabuda, Tasić, Zych.

Selgros: Gawlik, Dżukiewa - Rola 6, Charzyńska 5, Niedźwiedź 4, Quintino 2, Gęga 2, Skrzyniarz 1, Bijan 1, Kozimur.

DZIEWIĘĆ FINAŁÓW EUROPEJSKICH PUCHARÓW DLA ZESPOŁÓW Z TRÓJMIASTA. KTO PRZED SIATKARKAMI ATOMU?