RC Lechia zaprasza na wspólne oglądanie Pucharu Świata w rugby

RC Lechia Gdańsk, przy wsparciu całego pomorskiego środowiska rugby, zaprasza wszystkich kibiców na cykl spotkań otwartych połączonych ze wspólnym oglądaniem na żywo wybranych meczów Pucharu Świata, który zaczyna się w najbliższy piątek. Tego dnia od godz. 20.30 pierwsza taka impreza w T29 Sports Pub na PGE Arenie i spotkanie otwarcia Anglia - Fidżi. Wstęp wolny.
W tym roku walka o Puchar Świata odbywać się będzie na boiskach Anglii i Walii. To ósma edycja tej imprezy, która popularnością na świecie - wedle najnowszych badań - nie ustępuje nawet igrzyskom olimpijskim czy piłkarskiemu mundialowi. 

Pierwsze zawody Pucharu Świata rozegrano w 1987 roku i od tamtej pory odbywają się one co cztery lata. Na razie tylko czterem krajom udało się sięgnąć po główne trofeum. Po dwa razy po Puchar Świata sięgały reprezentacje Nowej Zelandii (obrońca tytułu), Republiki Południowej Afryki i Australii. Raz wygrali Anglicy. 

Polska nigdy w Pucharze Świata nie grała, ale będzie jednym z nielicznych krajów, w których będzie można obejrzeć transmisje ze wszystkich 48 spotkań turnieju. Przeprowadzi je na swoich antenach stacja Polsat. 

Chcąc przy okazji Pucharu Świata rozpropagować ideę rugby i przybliżyć ten piękny sport szerszej publiczności, RC Lechia razem z całym pomorskim środowiskiem związanym z tą dyscypliną zaprasza wszystkich kibiców na cykl spotkań otwartych połączonych ze wspólnym oglądaniem wybranych meczów na żywo. 

- Spotkania mają służyć integracji środowiska z fanami, promocji dyscypliny, a także pozyskaniu nowych sympatyków rugby, które chcielibyśmy przybliżyć przy okazji rozgrywania najważniejszej imprezy na świecie, jaką dla nas jest Puchar Świata. Zależy nam także na zachęceniu młodzieży do uprawiania rugby. Podobne cykle spotkań otwartych dla kibiców będą odbywały się zresztą nie tylko w Gdańsku, ale także w Warszawie oraz Łodzi - mówi Grzegorz Kacała, wiceprezes Polskiego Związku Rugby.

W Gdańsku stałym miejscem spotkań i transmisji z Pucharu Świata będzie T29 Sports Pub, zlokalizowany na PGE Arenie. Inauguracja już w najbliższy piątek, a nie zabraknie na niej przedstawicieli świata sportu, władz wojewódzkich i miejskich, a także biznesu. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. minister sportu Adam Korol, były prezes PZRugby Jan Kozłowski, a także Artur Siódmiak, Sławomir Wojciechowski, Grzegorz Kacała i wielu innych. 

- Będzie okazja do rozmów na temat rugby i nie tylko - mówi Kacała. - Wśród gości nie zabranie też zawodników oraz trenerów ze wszystkich pomorskich klubów rugby. Zawita do nas też drugi trener naszej reprezentacji Dariusz Komisarczuk. Selekcjoner Marek Płonka w piątek będzie gościem podobnej imprezy w stolicy - dodaje. 

W T29 będziemy również gościć pracowników brytyjskiej platformy wiertniczej, która obecnie przechodzi remont w Gdańskiej Stoczni Remontowej.

Spotkania w T29 będą miały charakter cykliczny. Rozpoczną się 18 września od spotkania Anglia - Fidżi. Kolejne zaplanowano na 26 września (mecz Anglia - Walia), 10 października (Walia - Australia), 17 października (dwa spotkania ćwierćfinałowe) i 24 października (półfinał). Na każde z nich zaproszeni będą goście specjalni.

Nabór do grup młodzieżowych RC Lechia

RC Lechia Gdańsk ogłasza nabór do młodzieżowych drużyn swojego klubu - mikrusów (5-8 lat), miniżaków (9-10 lat), żaków (11-12 lat) oraz młodzików (13-14 lat). W najbliższy poniedziałek, 21 września, w godz. 17.30-18.30 w okolicach sztucznego boiska przy ul. Traugutta dyżurować będą Anna Jancen i Dariusz Marciniak, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania rodziców, którzy chcą posłać swoje pociechy na treningi rugby. Więcej informacji pod numerami telefonów 603 580 586 oraz 669 894 371.