Vistal z drugą porażką w sezonie. Fatalna druga połowa gdynianek

Drugą porażkę w sezonie poniosły piłkarki ręczne Vistalu Gdynia. Wicemistrzynie Polski przegrały w Elblągu ze Startem 19:26, bardzo słabo grając w drugiej połowie.
Gdynianki przygotowywały się do tego meczu w okrojonym składzie. Wszystkie swoje podopieczne Paweł Teletewski miał do dyspozycji dopiero w czwartek. Wcześniej aż dziewięć jego zawodniczek przebywało na konsultacji szkoleniowej reprezentacji Polski. Z pozostałymi szkoleniowiec trenował na siłowni.

Jeszcze w pierwszej połowie Vistal dotrzymywał kroku gospodyniom. Na przerwę gdyński zespół schodził z dwubramkową stratą, a chwilę po przerwie był już remis. I wówczas zaczęła się indolencja strzelecka gdynianek, które nie wykorzystały trzech rzutów karnych. Start odskoczył na 17:12. Między 35. a 45. minutą zawodniczki z Gdyni nie rzuciły ani jednej bramki i było praktycznie po zawodach. W ostatnich minutach elblążanki ostrzeliwały bramkę Vistalu, zatrzymując się na 26 trafieniach.

Start Elbląg - Vistal Gdynia 26:19 (12:10)

Start: Szywierska, Sielicka - Muchocka 3, Dankowska, Balsam 1, Waga 4, Matuszczyk 7, Kwiecińska 4, Jędrzejczyk 5, Szopińska 1, Andrzejewska 1, Pinda, Gerej, Hawryszko.

Vistal: Kordowiecka, Gapska - Janiszewska 1, Kulwińska 2, Kozłowska 1, Galińska 2, Zych 4, Gutkowska 1, Kobylińska 3, Dorsz, Tasić 5, Stanulewicz.