Vistal nie dał szans rywalkom. Pewne zwycięstwo w derbach Pomorza

Vistal Gdynia nie pozostawił złudzeń beniaminkowi PGNiG Superligi Kobiet UKS-owi PCM Kościerzyna i pewnie wygrał w derbach Pomorza 33:20.
Gdynianki po raz pierwszy w tym sezonie zdołały wygrać pierwszą połowę. I od razu przełożyło się to na końcowy wynik. W 26. minucie Vistal prowadził 13:8 i skończył pierwszą połowę z przewagą czterech bramek (14:10). Chwilę po zmianie stron gospodynie podgoniły wynik i zbliżyły się na dwie bramki (13:15). Odpowiedź Vistalu była jednak zabójcza. Gdyński zespół rzucił cztery bramki z rzędu i stopniowo powiększał prowadzenie, które w końcówce meczu wzrosło do 13 trafień. Było to drugie zwycięstwo w sezonie zawodniczek Pawła Tetelewskiego i czwarta porażka UKS-u.

UKS PCM Kościerzyna - Vistal Gdynia (10:14) 20:33

Vistal: Kordowiecka, Szwonka - Janiszewska 3, Dorsz 1, Mazur 1, Kulwińska 3, Galińska 3, Kobylińska 6, Zych 4, Kozłowska 5, Gutkowska 2, Urbaniak 2, Stanulewicz 2, Tasić 1.