Oglądaj Puchar Świata w rugby w pubie T29

RC Lechia Gdańsk, przy wsparciu całego pomorskiego środowiska rugby, ponownie zaprasza wszystkich kibiców do wspólnego oglądania na żywo meczów Pucharu Świata, który odbywa się na boiskach Wielkiej Brytanii. W sobotę 26 września o 21 na ekranach T29 Sports Pub na PGE Arenie hitowe spotkanie Anglia - Walia. Wstęp wolny.
Odwieczni rywale i współgospodarze tegorocznego Pucharu Świata trafili do jednej grupy. W pierwszych meczach odnieśli dość pewne zwycięstwa. Anglicy pokonali Fidżi 35:11, z kolei Walijczycy rozgromili Urugwaj 54:9. 

Oba zespoły spotkały się w tym roku w ramach prestiżowego Pucharu Sześciu Narodów. Na stadionie Millennium w Cardiff górą byli Anglicy, zwyciężając 21:16. Ale czy tak samo będzie w sobotę na londyńskim Twickenham? 

Najlepiej przekonać się o tym podczas wspólnego oglądania tego meczu w towarzystwie rugbistów i trenerów RC Lechii Gdańsk, sopockiego Ogniwa, a także reprezentacji Polski do lat 18, której zawodnicy przebywają na Wybrzeżu na konsultacji szkoleniowej kadr wojewódzkich. 

- Spotkania w T29 mają służyć integracji środowiska z fanami, promocji dyscypliny, a także pozyskaniu nowych sympatyków rugby, które chcielibyśmy przybliżyć przy okazji rozgrywania najważniejszej imprezy na świecie, jaką dla nas jest Puchar Świata. Zależy nam także na zachęceniu młodzieży do uprawiania rugby - mówi Grzegorz Kacała, wiceprezes PZRugby.

Spotkania z Pucharem Świata w rugby w T29 mają charakter cykliczny. Oprócz meczu Anglii z Walią w najbliższą sobotę 10 października organizatorzy zapraszają na spotkania Samoa ze Szkocją (godz. 15.30) i Walii z Australią (godz. 17.45), tydzień później na dwa spotkania ćwierćfinałowe i wreszcie 24 października na półfinał. W każdym z nich uczestniczyć będą goście specjalni.