Dramatyczny mecz w Gdańsku. AZS Łączpol zatrzymał lidera tabeli

Piłkarki AZS-u Łączpol Gdańsk zremisowały z liderem tabeli PGNiG Superligi Kobiet Pogonią Baltica Szczecin 22:22 w meczu pełnym dramaturgii.
Niemal przez całą pierwszą połowę wynik oscylował na granicy remisu. Dopiero w ostatnich minutach Pogoń odskoczyła na kilka bramek, wygrywając tę część spotkania 15:11. Po przerwie gdańszczanki wykorzystały fakt osłabień rywalek i wyszły na jednobramkowe prowadzenie, które z czasem jeszcze powiększyły. Przyjezdne nie były w stanie zdobyć bramki do 44. minuty. Wówczas było 19:15 dla AZS-u Łączpol.

Końcówka meczu obfitowała w wiele zwrotów akcji. Pogoń wyrównała, mimo znakomitej postawy w bramce Marty Wiercioch, która została bohaterką meczu. Przy stanie 22:22 obroniła ona rzut Aleksandry Zimny. Gospodynie miały szansę na zwycięstwo. Jednak w ostatniej akcji Katarzyna Skonieczna nie zdołała oddać rzutu.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Pogoń Baltica Szczecin 22:22 (11:15)

AZS Łączpol: Dobrowolska, Wiercioch - Siódmiak 8, Stachowska 3, Strzałkowska 2, Lipska 2, Pasternak 2, Dąbrowska 2, Karwecka 1, Skonieczna 1 oraz Mazurek, Ciura.

Pogoń Baltica: Płaczek, Kozłowska - Zimny 6, Gadzina 4, Masna 4, Jaszczuk 3, Szczecina 2, Królikowska 2 oraz Głowińska, Koprowska, Noga, Costa, Sabała, Kochaniak.