W Ergo Arenie będą bić Rekord Guinnessa. W jakiej kategorii?

W środę w Ergo Arenie odbędzie się kolejna edycja ?Artur Siódmiak CAMP?. Tym razem będzie ona wyjątkowa, gdyż w jej ramach zaplanowano pierwszą w Polsce próbę ustanowienia Rekordu Guinnessa w liczbie osób jednocześnie trenujących piłkę ręczną. Dotychczasowy rekord wynosił 250, natomiast w Ergo Arenie równocześnie będzie trenować aż 800 osób!
- W imprezie weźmie udział 2500 uczniów szkół podstawowych oraz pierwszej klasy gimnazjum. Cieszy nas bardzo pozytywny odzew ze strony różnych placówek edukacyjnych, dzięki czemu mamy już właściwie komplet zgłoszeń - mówi pomysłodawca i główny organizator tego przedsięwzięcia Artur Siódmiak.

Ze wspomnianych 2,5 tys. uczestników imprezy równocześnie będzie mogło trenować ok. 800 osób, ale to i tak wystarczy, aby zdecydowanie pobić Rekord Guinnessa, który wynosi obecnie 250.

W ramach próby ustanowienia rekordu uczestnicy zostaną podzieleni na kilkanaście grup trenujących w obwodach stacyjnych, dzięki czemu każdy będzie mógł spróbować swoich sił w różnych zadaniach. Zajęciom towarzyszyć będą także specjalne motywacyjne rozmowy z Arturem Siódmiakiem oraz zaproszonymi gwiazdami sportu - m.in. Otylią Jędrzejczak, Marcinem Lijewskim, Adamem Korolem, Iwoną Guzowską, Leszkiem Blanikiem oraz piłkarzami Lechii Gdańsk i siatkarzami Lotosu Trefla Gdańsk.

"Artur Siódmiak CAMP - Rekord Guinnessa" jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ten projekt doskonale wpisuje się bowiem w akcję ministerstwa "Stop zwolnieniom z WF-u", której ambasadorem jest także Siódmiak, a jej celem jest zachęcenie uczniów do regularnego uczestnictwa w szkolnych zajęciach wychowania fizycznego i podnoszenia sprawności fizycznej. Partnerem imprezy jest również Fundacja Lotto Milion Marzeń, która od lat prowadzi działania i akcje wspierające zdrowy styl życia i sport wyczynowy. Warto też zaznaczyć, że wydarzenie "Artur Siódmiak CAMP - Rekord Guinnessa" odbywa się przy ogromnym wsparciu miasta Gdańsk oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

- To nie będą typowe zajęcia, w których uczestniczą profesjonalni piłkarze ręczni. Planujemy przeprowadzić rozbudowaną lekcję wychowania fizycznego, która będzie miała formę pokazowego treningu. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że nie wszystkie dzieci miały do tej pory okazję zetknąć się ze szczypiorniakiem. Mamy nadzieję, że właśnie ten Camp będzie dla nich początkiem trwałej przygody z tą dyscypliną. Będziemy także zadowoleni, jeśli złapią sportowego bakcyla i będą się realizowały w różnych formach aktywności ruchowej. Przy okazji organizacji tej imprezy wzięliśmy również pod uwagę fakt, że w styczniu w Polsce rozegrane zostaną mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, a jedną z aren tego championatu będzie hala na pograniczu Gdańska i Sopotu. Nasz Camp powinien być doskonałym wprowadzeniem do tej imprezy - podkreśla Siódmiak.

Harmonogram imprezy:

godz. 9.30-10.45 - rejestracja uczestników

godz. 11-14 - "Artur Siódmiak CAMP - Rekord Guinnessa"

godz. 14.30 - zakończenie imprezy