AZS Łączpol AWFiS Gdańsk sprawił niespodziankę. Wygrał w Piotrkowie Trybunalskim

Niezwykle zacięty przebieg miało spotkanie PGNiG Superligi piłkarek ręcznych. AZS Łączpol AWFiS Gdańsk po heroicznej walce pokonał na wyjeździe MKS Piotrkovię 26:25.
Gdańszczanki znakomicie rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 5:1. Szybko jednak je utraciły, lecz zdołały ponownie uciec wyżej notowanym rywalkom na 11:8. I tę stratę gospodynie z Piotrkowa Trybunalskiego odrobiły. Od tamtego momentu gra toczyła się dosłownie gol za gol. Żadna z ekip nie uciekła na więcej niż dwie bramki.

W drugiej połowie wszystko oscylowało już wokół remisu. Od stanu 13:13 do przerwy, po wznowieniu gry aż dziewięć razy padał w trakcie meczu remis. Ostatecznie AZS Łączpol lepiej wytrzymał końcówkę i wygrał 26:25.

MK Piotrcovia Piotrków Trybunalski - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 25:26 (13:13)

Piotrcovia: Jurkowska, Sarnecka, Opelt - Kopertowska 8, Marszałek 7, Wypych 4, Jałoszewska 4, Ivanović 1, Kucharska 1 oraz Rol, Olek, Sobińska, Szymańska, Wawrzynowska.

AZS Łączpol AWFiS: Wiercioch, Sielska - Skonieczna 6, Stachowska 6, Dąbrowska 4, Pasternak 3, Siódmiak 3, Pesel 3, Klonowska 1 oraz Lipska, Ciura, Karwecka, Tomczyk.