Vistal twardy jak stal. Gdynianki pokonały wyżej notowane rywalki

Wicemistrzynie Polski po dramatycznej końcówce pokonały we własnej hali Metraco Zagłębie Lubin 26:25. Tym samym Vistal Gdynia traci do rywalek z Dolnego Śląska już tylko punkt.
Po słabszym początku sezonu i zaledwie czterech wygranych meczach na osiem możliwych, Vistal Gdynia wydaje się, że wraca na właściwe tory. W ostatnich sześciu meczach wicemistrzynie Polski doznały tylko jednej porażki.

Spotkanie z Zagłębiem od początku było zacięte. Gdynianki były wprawdzie faworytkami, lecz nie wyraźnymi. Szybko jednak Vistal uciekł lubiniankom. Już po pięciu minutach gry prowadził bowiem 4:2 i do końca pierwszej połowy prowadzenie jedynie powiększał. Do przerwy na tablicy widniał wynik 14:11.

Po zmianie stron gospodynie nie spuściły nogi z gazu i wciąż punktowały rywali. W efekcie na dziewięć minut przed końcem prowadziły 23:19. Coś się wtedy zacięło, gdyż w trzy minuty Vistal dał sobie wbić cztery gole i mieliśmy remis.

Zwiastowało to dramatyczną końcówkę. Gospodynie jednak wzięły głęboki oddech i na ostatniej prostej skutecznie finiszowały, wygrywając 26:25.

Vistal Gdynia - Metraco Zagłębie Lubin 26:26 (14:11)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Kobylińska 9, Janiszewska 6, Tasić 4, Kulwińska 3, Kozłowska 2, Zych 2, Gutkowska, Stanulewicz, Dorsz, Galińska.

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka - Marić 11, Załęczna 4, Premović 2, Jochymek 2, Milojević 2, Paluch 1, Wiertelak 1, Obrusiewicz 1, Walczak 1, Konofał.

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?