Szczypiornistki Vistalu wygrały w Koszalinie

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia wygrały na wyjeździe z Energą AZS Koszalin 25:22 w meczu 10. kolejki PGNiG Superligi kobiet. To szóste zwycięstwo w tym sezonie gdynianek.

Polub nas na Facebooku

Vistal rozpoczął spotkanie fatalnie, a po jedenastu minutach przegrywał różnicą sześciu bramek. Jednak później zabrał się do roboty i zaczął odrabiać straty. Efekt? Po kwadransie gry na tablicy wyników był już remis. Dalsza część pierwszej połowy była już wyrównana i obie drużyny schodziły na przerwę z wynikiem 11:11.

W drugiej połowie obraz gry za bardzo się nie zmienił. Gdynianki szybko objęły prowadzenie i choć przez długi czas nie mogły odskoczyć na więcej niż dwie bramki, to ostatecznie dowiozły zwycięstwo do końca. Głównie dzięki skutecznej grze Aleksandry Zych.

Energa AZS Koszalin - Vistal Gdynia 22:25 (11:11)

AZS: Kowalczyk, Prudzienica - Kalska, Michałów, Roszak, Stasiak, Trawczyńska, Domaros, Chmiel, Kaczanowska, Błaszczyk, Nestsiaruk, Sądej, Kołodziejska, Nowicka.

Vistal: Gapska, Korłowiecka, Szwonka - Janiszewska, Łabuda, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Mazur, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Tasic, Kulwińska.

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?