Rekordowe zawody konne na sopockim Hipodromie

W dniach 13-15 listopada na hali pomarańczowej sopockiego Hipodromu odbędą się Halowe Zawody Ogólnopolskie Totalizatora Sportowego w skokach przez przeszkody. W tym roku Sopot będzie gościł rekordową liczbę koni.
- Czeka nas absolutnie rekordowa liczba koni w tych zawodach. Wymagało to postawienia mobilnych stajni na terenie Hipodromu, bo wszystkie konie nie zmieściłyby się w naszych boksach - mówi nam wiceprezes zarządu sopockiego Hipodromu Kaja Koczurowska-Wawrzkiewicz.

- Z roku na rok rośnie popularność jeździectwa. To już nie jest tak elitarny sport jak kiedyś. Dobrym przykładem do tego jest właśnie Sopot, gdzie tysiąc osób miesięcznie jeździ konno, więc jest to na pewno jakiś wyznacznik. Bardzo duże znaczenie ma też to, że jeźdźcy polubili nasz obiekt, mamy świetne podłoże, oświetlenie, stajnie i to zawodników przyciąga na Hipodrom. Musimy niestety niektórym odmawiać. Tym razem mamy nawet listę oczekujących - dodaje.

W szrankach zobaczymy wiele sław polskiego jeździectwa. Obecny będzie kilkunastokrotny mistrz Polski Grzegorz Kubiak, oraz medaliści mistrzostw Polski i Europy: Dawid Rakoczy, Aleksandra Lusina, Łukasz Jończyk, Jacek Zagor, Maksymilian Wechta czy Grzegorz Psiuk. Gospodarzy reprezentować będą przede wszystkim utalentowana młoda zawodniczka Weronika Wilska oraz specjalizujący się w konkurencji wszechstronnego konkursu konia wierzchowego Łukasz Każmierczak. Obsada więc doborowa.

Tak duża liczba koni oznacza, ze konkursy jeździeckie zaczynać się będą już o godz. 7.30 rano, a kończyć nawet około północy. Niestety, nie jest możliwe przeprowadzenie konkursu do późnych godzin nocnych.

- Przepisy nie pozwalają, by zawody kończyły się o drugiej czy trzeciej w nocy, więc musieliśmy poprzestać na liczbie 320 koni. Nie spodziewaliśmy się aż takiej ilości. Zazwyczaj jest koło 200-250, także tym razem efekty przerosły nasze oczekiwania - komentuje Koczurowska-Wawrzkiewicz. - Wstęp jest oczywiście bezpłatny na halę pomarańczową od rana do wieczora. Jest catering oraz kącik dla dzieci. Startujemy od 7.30 i skończymy pewnie o północy, więc każdy na pewno na coś trafi - dodaje z uśmiechem.

POLECAMY - CHEERLEADERKI Z GDYNI, JAKICH NIE ZNACIE [ZDJĘCIA Z SZATNI]