Vistal Gdynia po dramatycznej walce wygrywa w Europie

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia wygrały na bardzo trudnym terenie w holenderskim Dalfsen z Sercodakiem 21:20 w ramach rozgrywek Pucharu Zdobywców Pucharu. Zwycięstwo tym cenniejsze, gdyż gdynianki nie były faworytkami.
Vistal bardzo dobrze wszedł w mecz i po 20 minutach prowadził nawet różnicą pięciu goli (11:6). Później jednak drugi oddech złapały gospodynie. Szybko doszły rywalki i już do przerwy mieliśmy bardzo zacięte spotkanie. Żadna z drużyn nie pozwoliła drugiej uciec na dystans nie do odrobienia. Raz gdynianki prowadziły jednym golem, raz holenderki.

Ostatecznie byliśmy świadkami dramatycznej końcówki, bowiem na tablicy świetlnej widniał remis. Vistal zdołał jednak wytrzymać, broniąc minutę przed końcem akcję Sercodaku. Chwilę potem gdynianki wyprowadziły decydującą dla losów meczu kontrę i do końca nie wypuściły już zwycięstwa. Rewanż 22 listopada w Gdyni.

Sercodak Dalfsen - Vistal Gdynia 20:21