Vistal pozostaje na zwycięskiej drodze. Odprawił z kwitkiem Piotrcovię

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia bez większych problemów wygrały we własnej hali z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 33:28 w meczu 11. kolejki PGNiG Superligi Kobiet i zbliżyły się do czołówki tabeli.
Mecz od samego początku był pod dyktando gdynianek. Wyszły na prowadzenie po upływie trzech minut gry i tego prowadzenia nie oddały już końcowej syreny. Już po kwadransie gry Vistal miał trzy bramki zapasu (7:4), a kolejne minuty były koncertem gospodyń, które do przerwy prowadziły już 18:9.

Wysokie prowadzenie i mecz rewanżowy w europejskich pucharach z Sercodakiem Dalfsen do rozegrania w najbliższą niedzielę sprawiły, że Vistal zaczął się nieco oszczędzać. W efekcie prowadzenie stopniało nawet do pięciu goli (26:21), ale wciąż było bardzo bezpieczne.

Ostatecznie zachowana koncentracja w ostatnich fragmentach meczu pozwoliły triumfować w rozmiarach 33:28.

Vistal Gdynia - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 33:28 (18:9)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska, Łabuda, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Kowalczyk, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Tasić, Kulwińska.

Piotrcovia: Jurkowska, Sarnecka - Rol, Sobińska, Kucharska, Matyja, Szymańska, Kopertowska, Marszałek, Wypych, Szafnica, Olek, Piecaba, Ivanović, Jałoszewska.