Piłkarki ręczne Vistalu powalczą o awans do 1/8 finału PZP

Ostatni mecz w tym roku rozegrają w niedzielę szczypiornistki Vistalu. W rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu Zdobywców Pucharów gdynianki podejmą holenderski Sercodak Dalfsen. Początek spotkania w Gdynia Arena o godz. 16.
Pierwszy mecz, rozegrany w minioną sobotę w Holandii, był niezwykle zacięty. Co prawda początkowo dość wyraźnie prowadziły gdynianki (11:6 w 19 min), ale potem zawodniczki Sercodak zwarły szeregi i odrobiły straty, a w drugiej połowie wyszły nawet na dwubramkowe prowadzenie (15:13 w 40 min). Jednak końcówka należała do gdynianek, które dzięki bramce Anety Łabudy w ostatnich sekundach meczu wygrały 21:20.

Gdynianki przystąpią więc do rewanżu z minimalną zaliczką. Mogą w nim dać z siebie wszystko, gdyż to ich ostatni oficjalny mecz w 2015 roku. Rozgrywki PGNiG Superligi zostaną wznowione dopiero w styczniu 2016 roku, najbliższe tygodnie należeć będą bowiem do reprezentacji Polski. W dniach 5-20 grudnia podopieczne Kima Rasmussena wystąpią w mistrzostwach świata, które odbędą się w Danii.

Niedzielne spotkanie Vistal - Sercodak rozpocznie się w Gdynia Arena o godz. 16. Bilety: 10 zł normalny i 5 zł ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci i renciści).