Piłkarki ręczne AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk przegrały w Lublinie

Szczypiornistki AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk przegrały na wyjeździe ze Startem Lublin 23:32 w meczu 11. kolejki PGNiG Superligi. Dla gdańszczanek było to ostatnie spotkanie w 2015 roku.

Polub nas na Facebooku

Na początku spotkania gdańszczanki spisywały się jeszcze dość poprawnie i dotrzymywały kroku gospodarzom. Jednak później popełniły zbyt wiele błędów i z każdą minutą szczypiornistki Startu się rozkręcały, czego efektem była przewaga ośmiu bramek po trzydziestu minutach gry.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Start był przed tą kolejką wiceliderem i zarazem faworytem spotkania z AZS-em. W drugiej połowie tylko powiększył przewagę, odnosząc dziesiąte zwycięstwo w sezonie.

Start Elbląg - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 32:23 (20:12)

Start: Sielicka, Szywerska - Dankowska, Hawryszko, Waga, Muchocka, Jędrzejczyk, Kwiecińska, Szopińska, Gerej, Romanowicz, Lisewska, Świerżewska, Andrzejewska

AZS: Wiercioch, Kordowiecka - Pasternak, Kwiatkowska, Mazurek, Pesel, Stachowska, Dąbrowska, Siódmiak, Dobrowolska, Naitsch, Lipska, Ciura, Klonowska, Karwecka, Skonieczna, Tomczyk