Kolejni żeglarze z Trójmiasta pojadą na igrzyska do Rio de Janeiro

Rywalizujący w klasie 49er Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) zajęli 4. miejsce podczas mistrzostw świata w Buenos Aires. Tym samym wywalczyli sobie kwalifikacje na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 r.
To kolejna przepustka do Rio dla żeglarzy z Trójmiasta. Wcześniej prawo starto w Brazylii wywalczyli sobie Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot) oraz Piotr Myszka (AZS AWFiS) w klasie RS:X.

26-letni Przybytek i o rok starszy Kołodziński w igrzyskach olimpijskich startowali już w 2012 w Londynie, zajęli wówczas 13. miejsce. W Rio de Janeiro z pewnością liczyć będą na poprawienie tego wyniku, tym bardziej, że na zakończonych niedawno mistrzostwach świata w Buenos Aires byli o krok od podium i zajęli bardzo wysokie 4. miejsce. Zadecydował o tym świetny w ich wykonaniu wyścig medalowy, który wygrali. W klasyfikacji generalnej lepsi od Polaków okazali się tylko Nowozelandczycy Peter Burling i Blair Tuke, Australijczycy Nathan Outteridge i Iain Jensen oraz Hiszpanie Federico Alonso i Arturo Alonso Tellechea.

Dzięki świetnej postawie w Argentynie Przybytek i Kołodziński zdobyli w rankingu krajowych eliminacji do igrzysk 12 punktów i w sumie mają ich już 20. To oznacza, że żaden polski duet nie może ich już wyprzedzić. Zatem w klasie 49er nasz kraj reprezentować będą w Rio de Janeiro zawodnicy z Gdańska.