Mecz Pucharu Davisa Polska - Argentyna odbędzie się w Ergo Arenie

Pierwszy w historii mecz polskich tenisistów w Grupie Światowej Pucharu Davisa odbędzie się w Gdańsku, w hali Ergo Arena. W spotkaniu 1/8 finału biało-czerwoni zmierzą się w dniach 4-6 marca przyszłego roku z Argentyną.
Trójmiasto powoli zaczyna stawać się domem polskich tenisistów. Mecz decydujący o awansie do Grupy Światowej Pucharu Davisa - wygrany 3:2 ze Słowacją w wrześniu tego roku - odbył się bowiem w Gdynia Arena. Tym razem biało-czerwoni podejmą rywala w gdańskiej Ergo Arenie.

Spotkanie Polska - Argentyna, podobnie jak pozostałe mecze 1/8 finału, odbędzie się w dniach 4-6 marca. W tej chwili nie wiadomo rzecz jasna w jakich składach walczyć będą oba zespoły, ale jeśli nie będzie żadnych nieprzewidzianych przypadków, z góry założyć można, że w biało-czerwonych barwach zobaczymy Jerzego Janowicza, Michała Przysiężnego, Łukasza Kubota oraz Marcina Matkowskiego.

Jeśli chodzi o Argentyńczyków to w tej chwili najwyżej notowanymi zawodnikami na liście ATP są Leonardo Mayer (35.), Federico Delbonis (52.) oraz Juan Monaco (53.). Być może do Gdańska przyjedzie słynny Juan Martin del Potro, który ostatnio przez długi czas walczył z kontuzją nadgarstka, ale w 2016 roku ma powrócić na korty. Jego występ byłby na pewno dużą atrakcją.

Polacy absolutnie nie będą w tym spotkaniu skazani na porażkę, a w przypadku wygranej, w 1/4 finału walczyć będą ze zwycięzcą meczu Włochy - Szwajcaria. Wówczas byłaby szansa, żeby do Polski przyjechali Roger Federer i Stanislas Wawrinka. Ale to póki co melodia przyszłości.

Wszystkie pary 1/8 finału Pucharu Davisa: Wielka Brytania - Japonia, Serbia - Kazachstan, Włochy - Szwajcaria, Polska - Argentyna, Francja - Kanada, Niemcy - Czechy, Australia - USA, Belgia - Chorwacja

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?


Więcej o: