W Gdyni odbędzie się Sympozjum Psychologii Sportu

Jak radzić sobie z presją? Jak pozytywnie motywować? Dowiemy się o tym podczas dwudniowych warsztatów gości ze świata sportu w Gdyni 4-5 grudnia.
Leszek Blanik, Sylwia Gruchała, Paweł Habrat, Piotr Stokowiec, Wojciech Eichelberger - to główni ambasadorzy i goście ze świata sportu obecni na Sympozjum. Całość poświęcona będzie osiąganiu mistrzostwa sportowego z uwzględnieniem poszczególnych etapów kariery. Inicjatorem wydarzenia jest prof. Artur Poczwardowski - wybitny psycholog sportu z Uniwersytetu w Denver, osoba o niewyczerpalnych pokładach energii i spójnej wizji działania na rzecz Sportu Pozytywnego w Polsce.

Wydarzenie skierowane jest do zawodników, trenerów, rodziców, psychologów, studentów interesujących się psychologią sportu, dziennikarzy, managerów, działaczy sportowych i innych. Zapraszamy osoby zainteresowane sportem oraz aktywnością fizyczną od strony praktycznej i teoretycznej.

Wybitni goście ze świata sportu poprowadzą nas przez swoją drogę do mistrzostwa sportowego. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w różnego rodzaju aktywnościach - wykładach, warsztatach, stolikach specjalistów, dyskusjach oraz spotkaniach mniej formalnych związanych z praktyką i teorią w sporcie.

Sympozjum odbędzie się w dniach 4-5 grudnia 2015 roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Będzie to druga edycja pt. "Wyprawa II w Sporcie Pozytywnym - Droga na Biegun Mistrzostwa". Wydarzenie organizowane jest przez Uniwersytet SWPS wraz z Fundacją Sportu Pozytywnego pod patronatem honorowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Prezydenta Miasta Gdynia, Instytutu Sportu oraz Klubu Rotary.

Czym jest sport pozytywny? To nowy nurt w dziedzinie sportu i psychologii, który nie skupia się tylko na zwyciężaniu, ale osiąganiu wyników poprzez włączenie w przygotowania szeroko rozumianego sztabu szkoleniowego (trenera, dietetyka, rodzica, psychologa, fizjoterapeuty) i pozytywnych emocji, zachowując równowagę w poszczególnych obszarach życia sportowca.

TRÓJMIEJSCY SPORTOWCY W SOCIAL MEDIACH