Koszykarki Basketu zmiażdżyły Widzew Łódź. Najwyższa wygrana w sezonie

W kolejnym meczu Tauron Basket Ligi Kobiet koszykarki Basketu rozgromiły na wyjeździe Widzew Łódź 99:59. To najwyższe zwycięstwo gdynianek w tym sezonie
Wyrównana walka trwała w tym meczu tylko przez dziewięć pierwszych minut (21:18 dla Basketu). W tym momencie gdynianki zdobyły 14 punktów z rzędu, objęły prowadzenie 35:18 i odebrały rywalkom chęci do walki.

Do przerwy było 49:30 dla Basketu, który w drugiej połowie systematycznie powiększał przewagę. W jego szeregach świetnie spisywała się Katarzyna Suknarowska, która do 26 zdobytych punktów, dodała 10 asyst oraz sześć zbiórek. Była więc całkiem blisko triple-double.

W końcówce emocje budził już tylko fakt czy gdyniankom uda się przekroczyć granicę 100 punktów, ostatecznie skończyło się na 99. Ale i tak Basket odniósł najwyższe zwycięstwo w sezonie. Do gry w TBLK po świąteczno-noworocznej przerwie koszykarki z Gdyni wrócą 13 stycznia (podejmą Pomarańczarnię MUKS Poznań).

Widzew Łódź - Basket Gdynia 59:99

Kwarty: 18:26, 12:23, 16:25, 13:25

Widzew: Brumermane 13, Robinson 13, Adamowicz 9 (2), Urbaniak 4, Niedzielska 2 oraz Crook 10, Kenig 4 (1), Bujniak 2, Wajler 0, Bandyk 0.

Basket: Kotnis 12, Skerović 10 (2), A. Bibrzycka 10, Jakubiuk 0, Troina 0 oraz Suknarowska 26 (4), Podgórna 14, Rembiszewska 12 (2), Ossowska 9 (1), M. Bibrzycka 6 (1), Grabowska 0.