XIII Gdańska Gala Sportu. Mateusz Mika znowu najlepszy [ZDJĘCIA]

Podczas XIII już edycji Gdańskiej Gali Sportu wręczano nagrody dziesięciu najlepszym sportowcom Gdańska. Po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Mika.
Siatkarz Lotosu Trefla Gdańsk, Mateusz Mika został wybrany najlepszym sportowcem 2015 roku podczas XIII Gdańskiej Gali Sportu. Mika wygrał po raz drugi z rzędu. Niestety, sam laureat nie mógł być obecny, bo przebywa obecnie w Spale na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Takiego rozstrzygnięcia jednak można było się spodziewać, bo rok 2015 był udany nie tylko dla samego zawodnika. Zdobył z drużyną zarówno srebrny medal mistrzostw Polski, Puchar Polski oraz Superpuchar kraju.

Druga w klasyfikacji była Daria Pogorzelec - 25-letnia judoczka. Ten rok był dla niej bardzo udany, bo zdobyła srebro drużynowo na mistrzostwach świata w Astanie. Trzecie miejsce zajęli Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, czyli duet żeglarzy AZS AWFiS Gdańsk, którzy po raz czwarty z rzędu zdobyli mistrzostwo Polski. Do tego dołączyć mogą brąz mistrzostw Europy i czwarte miejsce na mistrzostwach świata.

To nie był koniec siatkarskich wyróżnień. Najlepszym trenerem został opiekun gdańszczan Andrea Anastasi. Drużyną roku został... oczywiście Lotos Trefl Gdańsk.