Derby Trójmiasta na początek roku w lidze szczypiornistek

W środę w rozgrywkach PGNiG Superligi piłkarek ręcznych dojdzie do derbów Trójmiasta. Zespół Vistalu podejmie w Gdynia Arenie AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Początek meczu o godz. 16.
Podczas tego meczu będzie okazja, aby zobaczyć w akcji pięć zawodniczek reprezentacji Polski, która pod koniec ubiegłego roku tak dzielnie walczyła podczas mistrzostw świata w Danii (zajęła ostatecznie 4. miejsce). W barwach Vistalu będą to Monika Kobylińska, Patrycja Kulwińska, Aleksandra Zych oraz Aneta Łabuda, natomiast w zespole z Gdańska Monika Stachowska.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami, na inaugurację sezonu, gdynianki wygrały na wyjeździe 27:24, ale beniaminek PGNiG Superligi walczył bardzo dzielnie (do przerwy prowadził nawet 15:12). Jednak i tym razem faworytem będą wicemistrzynie Polski, które obecnie zajmują w tabeli 5. miejsce (15 pkt). Akademiczki są na pozycji 7. (9 pkt).

Spotkanie w Gdynia Arena rozpocznie się o godz. 16. Bilety: 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy). Dzieci do 6. roku życia wchodzą bezpłatnie.