Piłkarki ręczne Vistalu lepsze w derbach Trójmiasta

W pierwszym tegorocznym meczu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych Vistal Gdynia pokonał w derbach Trójmiasta AZS Łączpol AWFiS 27:24. Bohaterką spotkania była Monika Kobylińska, która zdobyła dla zwyciężczyń 11 bramek.
Mecz od początku miał niesamowicie wyrównany przebieg. W pierwszej połowie faworyzowane gdynianki przez długi czas nie potrafiły wypracować sobie przewagi większej niż jedna bramka. Dopiero w 19 minucie, po dwóch golach odkrycia niedawnych mistrzostw świata Moniki Kobylińskiej, objęły prowadzenie 11:8. Jednak odpowiedź gdańszczanek była natychmiastowa. Po bramkach Katarzyny Pasternak oraz Karoliny Siódmiak było 11:10, a kilka minut później po kolejnym trafieniu Pasternak akademiczki doprowadziły do remisu (13:13). Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem Vistalu (14:13).

Po przerwie wciąż trwała zażarta walka cios za cios. W 38 minucie po rzucie Kobylińskiej było 19:17 dla gdynianek, jednak kolejne fragmenty należały do podopiecznych Jerzego Cieplińskiego. Na gole Karoliny Siódmiak (dwa), Moniki Stachowskiej, Pauli Mazurek oraz Patrycji Ciury, odpowiedziała tylko Joanna Kozłowska i na kwadrans przed końcem było 22:20 dla gdańszczanek. To był jednak dopiero początek emocji. Trzy bramki pod rząd zdobył z kolei Vistal i w 51 min wrócił na prowadzenie (23:22). Za chwilę Stachowska wyrównała na 23:23, jednak końcówka należała zdecydowanie do wicemistrzyń Polski, a konkretnie do grających w jej barwach reprezentantek Polski. Dwie bramki rewelacyjnej Kobylińskiej oraz Anety Łabudy i Patrycji Kulwińskiej dały Vistalowi zwycięstwo 27:24.

Vistal Gdynia - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 27:24 (14:13)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Kobylińska 11, Łabuda 4, Tasić 3, Kulwińska 3, Kozłowska 3, Galińska 2, Gutkowska 1, Dorsz, Stanulewicz, Zych.

AZS Łączpol AWFiS: Obrębalska, Dobrowolska - Siódmiak 8, Stachowska 5, Pasternak 3, Mazurek 3, Ciura 2, Karwecka 2, Lipska 1, Pesel, Skonieczna.

DZIEWIĘĆ FINAŁÓW EUROPEJSKICH PUCHARÓW DLA ZESPOŁÓW Z TRÓJMIASTA. KTO PRZED SIATKARKAMI ATOMU?