Wyjazdowa porażka Vistalu z mistrzem Polski. Fatalna druga połowa

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia przegrały w Lublinie z aktualnym mistrzem Polski MKS-em Selgros 22:26, choć do przerwy to przyjezdne prowadziły dwoma golami.
Sport jest momentami brutalne. Na własnej skórze przekonały się o tym piłkarki ręczne Vistalu Gdynia, które w meczu na szczycie z mistrzem Polski uległy aż czteroma bramkami. Aż, bowiem do przerwy, to zawodniczki Pawła Tetelewskiego były na dwubramkowym prowadzeniu.

Co się więc stało? Dwa kosztowne - jak się później okazało - momenty, w których MKS Selgros najpierw doszedł Vistal, później pomachał tylko chusteczkami, bo wiadomo było, że będzie już nie do dogonienia.

Gdynianki - obecne wicemistrzynie kraju i drużyna roku w swoim mieście - grały ambitne, ale im dalej w las, tym było widać, że coraz bardziej brakowało sportowego paliwa, które dałoby energii do walki aż do końca. W efekcie MKS Selgros wygrał 26:22.

MKS Selgros Lublin - Vistal Gdynia 26:22 (10:12)

MKS Selgros: Dzhukeva, Gawlik - Bijan, Niedźwiedź, Kocela, Rola, Gęga, Kozimur, Drabik, Mihdaliowa, Skrzyniarz, Charzyńska, Szarawaga.

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska, Łabuda, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Olszowa, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Tasic, Kulwińska.