Minimalne zwycięstwo piłkarek ręcznych Łączpolu w Chorzowie

W kolejnym meczu PGNiG Superligi szczypiornistki AZS Łączpol AWFiS Gdańsk wygrały na wyjeździe z Ruchem Chorzów 26:25.
Akademiczki od początku meczu miały w tym spotkaniu inicjatywę, po kwadransie gry prowadziły 8:4, ale potem chorzowianki zaczęły mozolnie odrabiać straty. Na przerwę akademiczki schodziły prowadząc już tylko 13:11, a na początku drugiej połowy Ruc zbliżył się na jedną bramkę (15:14).

Zacięta walka trwała już do ostatnich sekund, losy spotkania ważyły się do końca, ale ostatecznie to gdańszczanki zachowały w dramatycznej końcówce więcje zimnej krwi i wygrały 26:25.

Ruch Chorzów - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 25:26 (11:13)

AZS Łączpol AWFiS: Dobrowolska, Sielska, Obrębalska - Siódmiak 7, Stachowska 6, Pasternak 3, Mazurek 3, Ciura 3, Lipska 2, Klonowska 1, Skonieczna 1, Karwecka 0.