Sport.pl

Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych 2016. Pożegnanie z Ergo Areną

W środę w Ergo Arenie odbędą się dwa ostatnie mecze gdańskiej części mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Rosja zmierzy się z Czarnogórą, natomiast Dania zagra z Węgrami.
Cztery dotychczasowe mecze przyniosły bardzo dużo emocji na boisku i wspaniałą atmosferę na trybunach (w sumie obejrzało je na żywo ponad 28 tys. kibiców). Dziś ostatnia szansa, aby ją poczuć na trybunach Ergo Areny - w drugiej fazie mistrzostw mecze rozgrywane będą już tylko w Krakowie oraz Wrocławiu. W sprzedaży są jeszcze dostępne ostatnie bilety (jest ich ok. 100), można je nabywać za pośrednictwem strony internetowej eBilet.pl lub w kasie nr 3 Ergo Areny (od godz. 10).

Ostatnie spotkania zapowiadają się bardzo ciekawie, gdyż w tej chwili wiadomo tylko jedno - awans do kolejnej fazy wywalczył wspomagany na każdym meczu przez kilka tysięcy kibiców zespół Danii. W dotychczasowych spotkaniach pokonał on zespół Rosji 31:25 oraz Czarnogóry 30:28. To drugie spotkanie było jak dotychczas chyba najlepszym widowiskiem gdańskiej części turnieju, a Duńczycy wygrali, mimo że słabo spisywał się ich gwiazdor Mikkel Hansen. W meczu z Węgrami (początek o godz. 20) powinien wypaść zdecydowanie lepiej i warto zobaczyć jego popisy na żywo.

W chronologicznie pierwszym dzisiejszym spotkaniu Rosja zmierzy się z Czarnogórą (godz. 17.15). Oba te zespoły - podobnie zresztą jak Węgry - walczą o dwa miejsca za plecami Duńczyków dające awans do kolejnej fazy. W najgorszej sytuacji są Czarnogórcy, którzy przegrali oba mecze (poza starciem z Danią ulegli Węgrom 27:32) i żeby zachować szanse na awans muszą pokonać Rosjan. Najlepiej różnicą minimum trzech bramek, choć jeśli Węgrzy zdobędą z Danią choć punkt, do awansu zespołowi z Bałkanów wystarczy nawet minimalne zwycięstwo nad Sborną. Jedno jest pewne, emocji na pewno nie zabraknie!

Dotychczasowe wyniki gr. D: Węgry - Czarnogóra 32:27, Dania - Rosja 31:25, Rosja - Węgry 27:26, Dania - Czarnogóra 30:28.

TABELA GR. D

1. Dania2461:53
2. Rosja2252:57
3. Węgry2258:54
4. Czarnogóra2055:62
Więcej o:
Komentarze (1)
Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych 2016. Pożegnanie z Ergo Areną
Zaloguj się
  • spectator_zm

    0

    To żenujące, ze rezygnuje się z Argo Areny na rzecz obskurnego, obsranego kurnika we Wrocławiu. Kto zgodził się na Wrocław na drugą fazę tych mistrzostw?
    Wrocław obiecał wybudować nowoczesną halę już na MŚ w siatkówce, obietnic nie dotrzymał, więc mistrzostwa odbyły się w poniemieckiej stodole. Teraz znów dostali organizację, mimo że nowej hali wciąż nie mają.
    Musieli pewnie komuś nieźle posmarować...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX