Wystartowała "Sopocka Zima". 300 osób wzięło udział w biegu po plaży [ZDJĘCIA]

Za nami inauguracyjna impreza z cyklu "Sopocka Zima" zorganizowana przez sopocki MOSiR i "The North Event". Pomimo siarczystego mrozu na starcie Biegu po plaży Timex Cup 2016 stawiło się ponad 300 uczestników
Najmłodszymi uczestnikami byli 3-letni Damian Wencki z Sopotu i 4-letni Kacper Salwowski z Gdyni, którym w pokonaniu 200-metrowej trasy asystowali rodzice. Najbardziej zaawansowani wiekiem natomiast byli startujący na 4 km Stanisław Niwiński z Gdańska (rocznik 1934) i Jacek Bandurski z Sopotu (r. 1935).

W biegu open mężczyzn na dystansie 8 km najszybszy był Michał Czapiński z Redy, który triumfował z czasem 29 minut i 11 sekund. Drugi był Paweł Borawski z Pucka (29:29), a trzeci Błażej Król z Kębłowa (30:02). 

Na dwa razy krótszym dystansie w kat. open kobiet w rywalizacji Ziaja Cup zwyciężyła Małgorzata Tuwalska (Gdańsk) z czasem 17:02. Tuż za nią finiszowała reprezentująca Szczenurze Monika Stawarz (17:05), a trzecia była Elżbieta Tuwalska z Gdańska (17:53).

Każdy, kto ukończył bieg, otrzymał poczęstunek i pamiątkowy medal. Dodatkowo, zwycięzcom każdej z kategorii rozdano puchary i przeróżne nagrody: zegarki, kosmetyki, sprzęt sportowy, puzzle, zaproszenia na mecze siatkarek PGE Atom Trefl a także vouchery na bieg MUD MAX.

Imprezę wsparły firmy Timex, Ziaja oraz PGE Atom Trefl Sopot, Trefl Sopot i Piekarnia-Cukiernia AS Szydłowski.

Pełna klasyfikacja biegu oraz fotorelacja zamieszczona jest na stronie www.mosir.sopot.pl. Tam również można się zapoznać z kalendarzem imprez MOSiR Sopot na 2016 rok.