Sport.pl

Polscy piłkarze ręczni o awans na igrzyska olimpijskie zagrają w Ergo Arenie!

Gdańsk będzie w dniach 8-10 kwietnia gospodarzem turnieju piłkarzy ręcznych, którego stawką będzie awans do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Impreza odbędzie się w Ergo Arenie, a rywalami Polaków będą zespoły Macedonii, Tunezji oraz Chile.
Na igrzyskach w Rio (5-21 sierpnia) o medale powalczy 12 reprezentacji. Pewni gry w turnieju są już Brazylia (jako gospodarz), Francja, Argentyna, Katar, Niemcy oraz Egipt. Do obsadzenia pozostało więc sześć miejsc. Zajmą je najlepsze zespoły z trzech kwietniowych turniejów kwalifikacyjnych.

Jeden z nich odbędzie się w gdańskiej Ergo Arenie (8-10 kwietnia). Polacy o organizację walczyli z Tunezyjczykami, którzy przez moment byli nawet faworytami w tym wyścigu. Jednak ostatecznie Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej zadecydowała, że turniej odbędzie się w Gdańsku (tę lokalizację już wcześniej wybrał Związek Piłki Ręcznej w Polsce).

Rywalami Polaków będą w nim zespoły Macedonii, Tunezji oraz Chile - wszystkie dużo niżej notowane niż biało-czerwoni. A ponieważ do Rio kwalifikują się dwie najlepsze drużyny, trudno wyobrazić sobie brak awansu naszego zespołu.

Terminarz turnieju w Gdańsku:

8 kwietnia: Chile - Tunezja, Polska - Macedonia

9 kwietnia: Polska - Chile, Macedonia - Tunezja

10 kwietnia: Tunezja - Polska, Macedonia - Chile

Więcej o: