Damian Wleklak i Marcin Lijewski wśród kandydatów na trenera reprezentacji Polski szczypiornistów

W środę o północy minął termin zgłaszania kandydatur na nowego trenera reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Do konkursu ogłoszonego przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce zgłosiło się 12 osób, wśród nich trenerzy Wybrzeża Gdańsk - Damian Wleklak i Marcin Lijewski.
Po niezadowalającym występie na mistrzostwach Europy rozgrywanych w naszym kraju (dopiero 7. miejsce) dotychczasowy selekcjoner Michael Biegler podał się do dymisji. ZPRP ogłosił w związku z tym konkurs na nowego trenera biało-czerwonych. Termin zgłoszeń upłynął w środę.

Wśród kandydatów są m.in. dwaj trenerzy I-ligowego Wybrzeża Gdańsk - Damian Wleklak (po odejściu Bogdana Wenty w 2012 r. przez kilka miesięcy prowadził reprezentację razem z Danielem Waszkiewiczem) oraz Marcin Lijewski. W tej chwili wspólnie prowadzą oni nie tylko zespół Wybrzeża, ale również reprezentację Polski B. Jednak na stanowisko trenera kadry aplikowali osobno.

Poza tym swoje zgłoszenia wysłali: Talant Dujszebajew, Piotr Przybecki (to najwięksi faworyci do objęcia schedy po Bieglerze), Rafał Kuptel, Jarosław Cieślikowski, Krzysztof Kisiel, Aleksander Malinowski, Roman Kamiński oraz Serb Dragan Djukić. Oprócz nich są jeszcze dwaj tajemniczy kandydaci, którzy wysłali swoje zgłoszenia w nie podpisanych kopertach. Wszystkie koperty oficjalnie otworzone zostaną w poniedziałek, gdyż związek czeka jeszcze na ewentualne zgłoszenia wysłane tradycyjną pocztą (decyduje data stempla pocztowego).

Tego dnia komisja konkursowa wybierze dwóch kandydatów, którzy przedstawieni zostaną zarządowi ZPRP. Zbierze się on 26 lutego.

GDAŃSKA PIŁKA RĘCZNA, CZYLI W CIENIU DAWNEJ CHWAŁY