Znamy skład Argentyny na mecz Pucharu Davisa z Polską w Gdańsku. Bez del Potro

Kapitan reprezentacji Argentyny Daniel Orsanic ogłosił skład zespołu na mecz I rundy Grupy Światowej Pucharu Davisa z Polską. W spotkaniu, które w dniach 4-6 marca odbędzie się w Ergo Arenie, nie zagrają dwie największe gwiazdy drużyny - Juan Martin del Potro oraz Juan Monaco.
Del Potro - zwycięzca US Open z 2009 roku, kiedyś czwarty tenisista świata - przez kilka lat zmagał się z przewlekłą kontuzją nadgarstka, a dwa ostatnie sezony miał praktycznie stracone. W tym czasie spadł na 1041. miejsce w rankingu ATP. Teraz z jego zdrowiem, przynajmniej teoretycznie, wszystko jest już w porządku i Argentyńczyk powoli wraca na światowe korty. W tym tygodniu bierze udział w turnieju w Delray Beach (dla siebie pierwszym od marca 2015 roku, w którym rozegrał zaledwie cztery mecze) i spisuje się świetnie. Dotarł już do półfinału, w którym zmierzy się z Amerykaninem Samem Querreyem. Jednak do Gdańska nie przyjedzie, gdyż szczególnie w najbliższych tygodniach musi bardzo ostrożnie szafować siłami i póki co nie chce ryzykować grania meczów w formule do trzech wygranych setów, a taki format obowiązuje w Pucharze Davisa.

W Ergo Arenie nie zobaczymy też Monaco, ostatnio również zmagającego się z kontuzją nadgarstka. 31-letni zawodnik, który wygrał w karierze osiem turniejów, a w 2010 roku zajmował 10. miejsce w rankingu ATP, w tym tygodniu grał w turnieju w Rio de Janeiro. Jednak już w meczu I rundy skreczował z powodu urazu barku i w związku z tym czeka do kilkudniowy odpoczynek.

Pod nieobecność wspomnianej dwójki Daniel Orsanic powołał na mecz z Polską następujący skład: Leonardo Mayer (ATP 38), Guido Pella (ATP 71), Carlos Berloq (ATP 115) oraz Renzo Olico (ATP 160). Poza ekipą znalazło się dwóch zawodników z pierwszej setki rankingu - Federico Delbonis (ATP 46) i Diego Schwartzman (ATP 90).

Niepokojące wieści dochodzą też z polskiego obozu. Kapitan Radosław Szymanik skład ogłosi we wtorek, ale już dziś wiadomo, że biało-czerwoni nie zagrają w najsilniejszym składzie. Zabraknie bowiem narzekającego na ból pleców Michała Przysiężnego (ATP 217). Pod znakiem zapytania stoi też występ Jerzego Janowicza (ATP 97), który od kilku miesięcy walczy z kontuzją kolana. Najlepszy polski tenisista robi wszystko, aby wystąpić w Gdańsku i jest nadzieja, że będzie gotowy do gry. Pewniakami do miejsca w składzie są ponadto Marcin Matkowski (ATP 17 - debel) oraz Łukasz Kubot (ATP 27 - debel).

Jak kupić bilety na mecz

W sprzedaży internetowej są one dostępne na stronach www.eventim.pl oraz www.ebilet.pl. Wejściówki są również do nabycia w sieciach Empik, Media Markt, Saturn i Media Expert oraz w kasie nr 3 w Ergo Arenie(otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 10-16).

Ceny biletów (ważne na jeden dzień meczowy):

Kategoria V - 15 PLN

Kategoria IV - 29 PLN / 15 PLN ulgowy (dostępny tylko w kategorii IV, przysługuje dzieciom do lat 16, młodzieży uczącej się i studentom do 26 roku życia)

Kategoria III - 49 PLN

Kategoria II - 79 PLN

Kategoria I - 99 PLN

Karnety 3-dniowe:

Kategoria III - 119 PLN

Kategoria II - 199 PLN

Kategoria I - 249 PLN

Bilety VIP + Hospitality - szczegóły: bilety@pzt.pl

Dla koneserów tenisa, którzy chcieliby obejrzeć mecz w gronie przyjaciół i znajomych, w najwyższym standardzie i z zapewnieniem najlepszej widoczności, organizatorzy przygotowali ofertę "LOŻA GOLD VIP". Szczegóły: bilety@pzt.pl