Puchar Davisa. Polska zagra z Argentyną w najsilniejszym składzie? Michał Przysiężny gotowy do gry

Michał Przysiężny pierwotnie nie znalazł się w składzie na mecz I rundy Grupy Światowej Pucharu Davisa, w którym Polacy zmierzą się w Ergo Arenie z Argentyną (4-6 marca). Jednak kontuzjowany ostatnio zawodnik doszedł do pełni sił i jest szansa, że zagra w Gdańsku.
Przygotowania do wyjątkowego dla Polaków meczu - pierwszego w historii w Grupie Światowej - od początku przebiegały z problemami. Na kontuzje narzekali bowiem dwaj najlepsi singliści - Jerzy Janowicz (obecnie 97. w rankingu ATP ) i właśnie Przysiężny (ATP 218). "Jerzyk" ostatecznie wyleczył uraz kolana i znalazł się w ogłoszonym we wtorek składzie na spotkanie z Argentyną. Oprócz niego znaleźli się w nim 20-letni Kamil Majchrzak (ATP 306 - jego sylwetka TUTAJ) oraz specjaliści od gry podwójnej Marcin Matkowski (ATP 17 - debel) i Łukasz Kubot (ATP 27 - debel). Rezerwowymi zostali Hubet Hurkacz (ATP 606) oraz Kacper Żuk (ATP 1781).

Teraz okazało się, że być może w Gdańsku zagra też Przysiężny, który zmagał się z kontuzją pleców. Zawodnik przeszedł okres rehabilitacji i treningów ogólnosprawnościowych i od kilku dni trenuje już na korcie. Kapitan naszej reprezentacji Radosław Szymanik dostał od sztabu medycznego "zielone światło", aby włączyć Przysiężnego do wspólnych treningów z kadrą. Jest zatem szansa, że biało-czerwoni zagrają przeciwko Argentynie w najsilniejszym możliwym składzie.

Przypomnijmy, że rywal przyjedzie do Gdańsku w bardzo mocnym zestawieniu, choć zabraknie ich dwóch największych gwiazd ostatnich lat - wracającego po długiej kontuzji Juana Martina del Potro oraz również nie będącego w pełni sił Juana Monaco. Pod nieobecność tych zawodników Daniel Orsanic powołał na mecz z Polską następujący skład: Leonardo Mayer (ATP 38), Guido Pella (ATP 71), Carlos Berloq (ATP 115) oraz Renzo Olico (ATP 160). Poza ekipą znalazło się dwóch zawodników z pierwszej setki rankingu - Federico Delbonis (ATP 46) i Diego Schwartzman (ATP 90).

Jak kupić bilety na mecz

W sprzedaży internetowej są one dostępne na stronach www.eventim.pl oraz www.ebilet.pl. Wejściówki są również do nabycia w sieciach Empik, Media Markt, Saturn i Media Expert oraz w kasie nr 3 w Ergo Arenie(otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 10-16).

Ceny biletów (ważne na jeden dzień meczowy):

Kategoria V - 15 PLN

Kategoria IV - 29 PLN / 15 PLN ulgowy (dostępny tylko w kategorii IV, przysługuje dzieciom do lat 16, młodzieży uczącej się i studentom do 26 roku życia)

Kategoria III - 49 PLN

Kategoria II - 79 PLN

Kategoria I - 99 PLN

Karnety 3-dniowe:

Kategoria III - 119 PLN

Kategoria II - 199 PLN

Kategoria I - 249 PLN

Bilety VIP + Hospitality - szczegóły: bilety@pzt.pl

Dla koneserów tenisa, którzy chcieliby obejrzeć mecz w gronie przyjaciół i znajomych, w najwyższym standardzie i z zapewnieniem najlepszej widoczności, organizatorzy przygotowali ofertę "LOŻA GOLD VIP". Szczegóły: bilety@pzt.pl

Więcej o: