Sport.pl

Czy Janowicz będzie gotów na mecz w Pucharze Davisa? Bez niego znacznie spadają szanse

Już w piątek początek meczu tenisowego w ramach Pucharu Davisa pomiędzy Polską a Argentyną. Wciąż jednak nie wiadomo czy zagra w nim lider polskiej kadry Jerzy Janowicz. Decyzja ma zapaść w czwartek.
- Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że kadrę na Argentynę mamy już zamkniętą. Ciągle czekamy na informację o stanie zdrowia Jurka Janowicza - mówi kapitan polskiej reprezentacji Radosław Szymanik.

Problem z kadrą na mecz przeciwko Argentyńczykiem nie dotyczył tylko Janowicza. Wątpliwe było, czy zagra jeszcze Michał Przysiężny, ale ten ostatecznie będzie występował w weekendowym starciu w Ergo Arenie. Niestety, wciąż nie wiadomo, co z Janowiczem i, jeśli zagra, czy będzie w optymalnej dyspozycji.

- Treningi Jurka nie są takie, jakie byłyby, gdyby ten był w pełni dyspozycji. Czekamy do czwartku na konkretną informację czy zagra. Wiadomo, jeśli go zabraknie, trzeba będzie nieco inaczej ułożyć plan gier - tłumaczy Szymanik.

W razie absencji lidera polskiej reprezentacji (w planie miał zagrać dwa mecze singlowe), do rywalizacji singlowej dołączy Łukasz Kubot. Drugie spotkanie jednak musiałby wówczas zagrać młody Kamil Majchrzak. A to - mówiąc szczerze - znacznie zmniejsza szanse polskiej drużyny na pokonanie Argentyńczyków.

Spotkanie Polska - Argentyna rozpocznie się w piątek dwoma meczami singlowymi (od godz. 14.45). W sobotę tenisiści rozegrają jeden mecz deblowy, by w niedzielę znów stoczyć między sobą dwa single. Zwycięzca zagra w dalszej fazie play-off, przegrany radzić będzie musiał sobie w meczu barażowym o utrzymanie w grupie mistrzowskiej. Mecze rozgrywane są do trzech zwycięstw.

TRÓJMIEJSCY SPORTOWCY W SOCIAL MEDIACH


Więcej o: