Sport.pl

Gdynia organizatorem żeglarskich młodzieżowych mistrzostw świata w 2019 r.

W 2019 roku Gdynia będzie gospodarzem kolejnej wielkiej imprezy żeglarskiej. Podobnie jak w 2004 roku zorganizuje młodzieżowe mistrzostwa świata.
- Jesteśmy przekonani, że Gdynia, mająca duże doświadczenie w organizowaniu wielkich żeglarskich imprez, jest idealnym miejscem do przeprowadzenia tych zawodów - podkreślił Alistair Dickson z World Sailing Events.

Gdynia oprócz wspomnianych młodzieżowych mistrzostw świata w 2004 roku, w ostatnich latach gościła m.in. mistrzostwa Europy w klasach 470 oraz Laser, a co roku organizuje wielkie regaty Volvo Gdynia Sailing Days. W walce o młodzieżowe mistrzostwa świata w 2019 r. Gdynia w pokonanym polu pozostawiła holenderskie Lelystad oraz chiński Szanghaj. Impreza odbędzie się w dniach 13-20 lipca.

- Świetna lokalizacja, która wiąże się z wieloma udogodnieniami na lądzie, w połączeniu ze świetnymi warunkami wiatrowymi panującymi w tym miejscu w lipcu gwarantują wspaniałe regaty - uzasadnił wybór Dickson.

To nie jedyne zawody najwyższej rangi, które w najbliższych latach odbędą się w Trójmieście. M.in. w 2017 roku Sopot zorganizuje mistrzostwa świata katamaranów, natomiast rok później w tym samym mieście odbędą się mistrzostwa Europy klasy RS:X, w której obecnie mamy dwójkę mistrzów świata: Piotra Myszkę (AZS AWFiS Gdańsk) oraz Małgorzatę Białecką (SKŻ Ergo Hestia Sopot).

Więcej o: