Już w sobotę biegowa impreza "Sopocka Wiosna na 5". Trwają zapisy

W najbliższą sobotę (12 marca) odbędzie się biegowa impreza pod hasłem "Sopocka Wiosna na 5". Okazją jest druga rocznica organizacji przez Sopot Halowych Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce. Trwają zapisy do zawodów.
Przypomnijmy, że organizowane przez Sopot zawody odbywały się w dniach 7-9 marca 2014 roku w Ergo Arenie. W rywalizacji udział wzięło 600 zawodniczek i zawodników ze 138 krajów. Podczas imprezy padł jeden rekord świata, 13 najlepszych wyników na świecie oraz 51 rekordów krajowych.

Uczestnicy biegu głównego (na 5 km) przemierzą trasę wiodącą ul. Powstańców Warszawy, wzdłuż linii brzegowej głównie Aleją Wojska Polskiego z metą usytuowana przy Ergo Arenie. Poza tym zaplanowano również biegi dla dzieci i młodzieży,

a rywalizacja odbędzie się w sumie w 24 kategoriach wiekowych.

Start umiejscowiony będzie na Placu Kuracyjnym i tutaj również znajdować się będzie meta biegów dla kategorii do 15 roku życia (dystanse 200, 500 i 1000 m).

Zgłoszenia on-line (na stronie www.mosir.sopot.pl przyjmowane są do dnia 9 marca do godz. 20. Po tym terminie zgłoszenie będzie możliwe jedynie w Biurze Zawodów w dniu 11 marca w godz. 14-19 i na Placu Kuracyjnym przy molo w dniu 12 marca 2016 w godz. 9-11.

Opłata startowa za udział w biegu " Sopocka Wiosna na 5" wynosi:

- pierwsze 500 osób zarejestrowanych i opłaconych - 15 złotych

- kolejne zgłoszenia zarejestrowane i opłacone - 25 złotych

- zgłoszenia i opłaty w dniu 11 i 12 marca - 50 złotych.

Mieszkańców Sopotu, którzy posiadają Kartę Sopocką i dokonają zgłoszenia poprzez formularz internetowy dostępny na stronie www.mosir.sopot.pl wynosi:

- 15 złotych

- w dniu zawodów i 11 marca - 30 złotych

Z opłaty startowej zwolnione są osoby urodzone przed 12 marca 1951 roku (w dniu biegu mają ukończone 65 lat) pod warunkiem dokonania skutecznej rejestracji.

Impreza odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu a jej organizatorami są: sopocki MOSiR, Ergo Arena, Urząd Miasta Sopotu i "The North Event".

Imprezę wspierają Firmy: Timex, Ziaja, Elite Gym Sopot, PGE Atom Trefl Sopot i Coca-Cola.

Irek i rak - maraton o życie

Podczas "Sopockiej Wiosny na 5" prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na leczenie Irka Maciejewskiego. Irek biega od sześciu lat. Ma już na swoim koncie pięć maratonów i niezliczoną ilość biegów na krótszych dystansach. Podobnymi, a może nawet większymi osiągnięciami, może się pochwalić się niejeden uczestnik biegu "Sopocka wiosna na 5". Ale historia Irka jest wyjątkowa. W lutym 2013 dowiedział się o poważnej chorobie, jaką jest nowotwór ślinianki. Od tego czasu przeszedł prawdziwą gehennę - operacje, naświetlenia, chemioterapie. To nie zabiło w nim miłości do biegania. Co więcej, w 2015 roku kilka miesięcy po chemioterapii przebiegł maraton.

Irek wciąż walczy z rakiem. W najbliższym czasie czeka go nowatorska metoda leczenia tzw. terapia genowa. Niestety, NFZ nie refunduje leczenia, dlatego Irek prosi o pomoc.

- Środki finansowe, które otrzymuję od ludzi dobrej woli, są dla mnie zastrzykiem nadziei pozwalającym uwierzyć, że zwyciężę w tym najcięższym maratonie jaki mi przyszło pokonać - mówi Irek.

Irek pobiegnie 12 marca razem z Wami i swoimi przyjaciółmi. - Irka znam od wielu lat, to wspaniały człowiek, który naprawdę zasługuje na pomoc. Ma wspaniałą rodzinę, oddanych przyjaciół - dodaje Arek Kamiński, uczestnik biegu.

Na starcie, a także przy na molo wolontariusze wspierający akcję "Irek i rak. Maraton o życie" będą rozdawać ulotki oraz zbierać pieniądze na leczenie Irka.

Pomóc Ireneuszowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba" 

Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: "432 pomoc w leczeniu Ireneusza Maciejewskiego"

Aby przekazać 1% podatku dla Ireneusza: należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce 'Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%' wpisać "432 pomoc dla Ireneusza Maciejewskiego"